Henüz Puan Verilmedi

Rus Uzay Aracı Progress M-27M Kontrolden Çıktı! Dünya’ya Düşecek

Rus uzay aracı Progress M-27M kontrolden çıktı ve uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre kontrolden çıkan rus uzay aracı Dünya’ya düşecek. Uluslararası Uzay İstasyonu’na malzeme taşıyan insansız kargo aracı geçtiğimiz günlerden Kazakistan’dan fırlatılmıştı. Sayfanın üst bölümünde yer alan videoda Rus Federal Uzay Ajansı Roscosmos tarafından Soyuz 2-1A ile uzaya gönderilen Progress M-27M, Uluslararası Uzay İstasyonu’na kenetlenemedi. Bu olayın ardından kendi etrafında hızla dönmeye başlayan rus uzay aracı, kontrolden çıktı, ve halen planlı yörüngenin bir üstünde spin atmaya devam ediyor. Uzmanlar tarafında verilen bilgiye göre araç Dünya’ya düşecek.

Rus Uzay Aracı Dünya’ya Düşecek. Ama Nereye ve Ne Zaman?

Rus uzay aracı başarısız kenetlenme denemesinden sonra kontrolden çıkmış ve kendi etrafında dönmeye başlamıştı. Dünya’ya düşecek şeklinde açıklamalar yapıldıktan sonra, herkesin aklına nereye ve ne zaman düşecek soruları gelmeye başladı. Kontrolden çıkan ve Uluslararası Uzay İstasyonu’na malzeme taşıyan insansız rus kargo aracı yaklaşık olarak 2,5 ton malzeme taşıyordu. Tekrar kontrol altına alınmasının mümkün olmadığı belirtilen uzay aracının 7-11 Mayıs tarihleri arasında Dünya’nın atmosferine giriş yapması bekleniyor. 50 milyon doların üzerinde değeri bulunan Progress M-27M‘nin Dünya’ya düşerken yanarak parçalanacağı belirtiliyor. Uzmanlar, henüz Dünya’ya düşecek olan rus uzay aracının tam olarak nereye düşeceğini bilemediklerini belirtti.

Rus uzay aracıProgress M-27M‘nin Uluslararası Uzay İstasyonu’na malzeme taşımak için fırlatıldığı görevin başarısızlıkla sonuçlanması ve bunun neticesinde Dünya’ya düşecek olması ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.