Rus Uçağı Düştü, Video Görüntüleri İzle 24 Kasım
Henüz Puan Verilmedi

Türkiye Rus Uçağını Düşürdü

Türkiye, Rus uçağını düşürdü. Hava sahası ihlali nedeniyle düşürüldüğü bildiren Su 24 tipi savaş uçağı, Suriye’de Türkmenlerin yaşadığı bölgeye düştü. Rus uçağının düşme görüntüleri yayınlandı. Anadolu Ajansı uçağın düşüş anını YouTube’da paylaştı. Genel Kurmay Başkanlığı resmi web sitesinden aşağıdaki açıklama kamu oyu ile paylaşıldı.

TARİH : 24 Kasım 2015
SAAT : 10:55
NO : BA-97 / 15

24 Kasım 2015 tarihinde saat 09.20 civarında Hatay Yayladağı bölgesinde Türk Hava Sahasını ihlal eden milliyeti bilinmeyen bir uçak defalarca (beş dakika içerisinde 10 kez) ikaz edilmesine rağmen Türk Hava Sahasını ihlal etmiştir.

Söz konusu uçağa angajman kuralları çerçevesinde 24 Kasım 2015 saat 09.24’te bölgede hava devriye görevinde bulunan iki adet F-16 uçağımız tarafından müdahalede bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Rus Uçağı Düşmeden Önce Pilotlar Uçağı Terk Etti

Rus uçağı düşerken pilotlar uçağı terk etti. Pilotların paraşütle inişine ilişkin video görüntüleri de yayınlandı. Gelen bilgilere göre 500 metre arayla pilotlar uçağı terk etti. O ana ilişkin video görüntüleri yukarıda yer almaktadır. Pilotların Türkmen bölgesine indiği ve Türkmenler tarafından yakalandığı iddia ediliyor.

Uçağın hava sahası ihlali yaptığına yönelik iddiaları Rusya her ne kadar reddetse de, Türkiye ihlal ile ilgili detaylı bir analiz sunumu yayınladı. Bu ihlalin nasıl gerçekleştiğine ilişkin detaylar yukarıda yer alan videoda bulunmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.