Henüz Puan Verilmedi

Dijital Yankesicilere Karşı RFID Engelleyen Kot Pantolon ve Cüzdan Yapıldı:

RFID (Radio-frequency identification) yani Radyo Frekansı ile Tanımlama. Yankesicilik bu teknoloji nedeniyle artık sıradan hırsızlık olmaktan çıkıyor. Dijital yankesicilik denen yeni güvenlik tehdidi artık ciddi boyutlara ulaştı. Temassız kredi kartları ve diğer temassız ödeme sistemleri yeni nesil hırsızlığın hedefi haline geldi. Bankalar tarafından kullanım kolaylığı sağladığı gerekçesiyle müşterilerine vermiş oldukları temassız kredi kartları ve diğer tüm temassız ödeme sistemi ekipmanları ciddi bir güvenlik tehdidi altında. Bu konu hakkında çalışmalar yapan bazı firmalar RFID engelleme özelliği olan Cüzdan (Faraday Bags) ve Pantolon (READY Jeans Protected by Norton) geliştirdiler. Geliştirilen ürünler içerdikleri malzemeler sayesinde radyo sinyallerine bloklama yaparak koruma sağlıyorlar.

RFID Engelleme Yapan Kot Pantolon:

rfid engelleme faraday norton pantolon cüzdan BilgiVersin.com

RFID Engelleme Özelliği Olan Pantolon

Bir tekstil firması olan Betabrand ve dünyanın en büyük anti-virüs firması Norton güçlerini birleştirerek bir pantolon geliştirdi. RFID Engelleyen Pantolon dijital yankesiciler için iyi bir tedbir. San Francisco / ABD merkezli Betabrand ve Norton tarafından ortaklaşa geliştirilen bu kot pantolonun satış fiyatı 151 dolar. Şirket internet sitesi üzerinden RFID engelleme yapan bu ürünün satışını yapmaktadır. Pantolonun cep bölümlerinde kullanılan özel malzemeler sayesinde temassız kartların güven içerisinde taşınabilmesi mümkün olmaktadır.

RFID Engelleme Yapan Faraday Cüzdan ve Çanta:

disklabs faraday cüzdan çanta BilgiVersin.com

Disklabs Tarafından Geliştirilen Faraday Cüzdan ve Çantalar

Disklabs adlı firma tarafından üretilen Faraday cüzdan ve çantalar aynı RFID Engelleme özelliğine sahip pantolonlar gibi dijital yankesicilere karşı ciddi bir güvenlik önlemi olarak öne çıkıyor. Kullanılan özel maddeler ile Radyo frekanslarını engelleyen bir yapıya kavuşan bu cüzdan ve çantalar sayesinde, temassız kredi kartlarını güven içinde taşımanız mümkün oluyor. Disklab bu cüzdanların satışını internet sitesi üzerinden yapmaktadır. Disklabs tarafından geliştirilen ürünler sadece cüzdan ile sınırlı değil. Akıllı telefon ve tabletlerinizi güven içerisinde saklayabileceğiniz faraday çantalar da Disklabs firması tarafından üretilmektedir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.