Rebus Resmi Burslu Öğrenci Sistemi Nedir?
Henüz Puan Verilmedi

Rebus Resmi Burslu Öğrenci Sistemi Nedir? Nasıl Giriş Yapılır?

Yüksek Öğrenim almak için yurt dışına burslu giden öğrenciler tarafından işlemlerin internet ortamında online olarak yürütülmesi için geliştirilen Resmi Burslu Öğrenci Sistemi, tamamı öz kaynaklar ile geliştirilen bir web uygulamasıdır. Rebus projesi 2013 senesinin başlarında kısmı olarak kullanılmaya başlanmış olup geçmişte oluşturulmuş dosyaların Resmi Burslu Öğrenci Sistemi’ne aktarılması süreci başarıyla gerçekleştirilmiştir. Bu sistem sayesinde tüm işlemler elektronik ortamda takip edilebilmektedir. 2013 senesi Temmuz ayı itibariyle öğrencilerin başvuruları Resmi Burslu Öğrenci Sistemi vasıtasıyla yapılabilmesi için “Öğrenci Modülü” devreye alınmıştır. Bu aşamadan sonra tüm öğrenci işlemlerinin bu sistem ile gerçekleştirilmesine başlanmıştır.

rebus giriş BilgiVersin.com

REBUS Resmi Burslu Öğrenci Sistemi Girişi

Kısa adı Rebus olan Resmi Burslu Öğrenci Sistemi’ne erişmek için web tarayıcınızın adres bölümüne http://rebus.meb.gov.tr/ yazarak yukarıda ekran görüntüsünü paylaştığımız giriş ekranına ulaşabilirsiniz.

Rebus Kullanıcı Adı ve Şifresi Nasıl Alınır/Değiştirilir?

Resmi Burslu Öğrenci Sistemi’nden faydalanabilmeniz için kullanıcı adı olarak TC Kimlik Numaranız kullanılacaktır. Giriş şifresi olarak ise TC Kimlik numaranızın ilk sekiz hanesini kullanabilirsiniz. Sisteme başarıyla giriş yaptıktan sonra ana ekranın sol tarafında yer alan menüden “Şifre Değiştir” linkini tıklayarak aşağıda yer alan “Şifre Değiştirme” ekranından yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

rebus şifre değiştirme BilgiVersin.com

Şifre Değiştirme Ekranı

REBUS Resmi Burslu Öğrenci Sistemi Öğrenci Modülü Kullanım Kılavuzu:

Rebus üzerinden öğrencilerin işlemlerini gerçekleştirebilmesi maksadıyla geliştirilen sistem, temel olarak 2 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerden birincisi Öğrenci Modülü diğeri ise Sonuç Açıklama Modülü’dür. Bu modüllerin detaylı kullanımına yönelik hazırlanan resimli kullanım kılavuzu Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Kılavuzu indirmek için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz.

rebus öğrenci modülü kullanım kılavuzu BilgiVersin.com

Öğrenci Modülü Kullanım Kılavuzu

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.