Henüz Puan Verilmedi

Raspberry Pi Kutusu / Kasası Resmi Aksesuar Olarak Tanıtıldı

Raspberry Pi kutusu arayışı içinde olanlara müjde. Resmi olarak üretilen ilk Raspberry Pi kutusu / kasası tanıtıldı. Mini bilgisayarın meraklıları bunu uzun bir süredir bekliyordu. Aslında piyasada bu ihtiyacı karşılayacak çözümler yok değil. Ancak üretilen kutuların hiç biri resmi olma ünvanı taşımıyordu. Yeni geliştirilen kutunun en önemli özelliği oldukça modüler bir tasarıma sahip olması. Sayfamızda yeni Raspberry Pi kasası ile ilgili bir inceleme videosu bulunmaktadır. Bu videoyu izleyerek yeni kutu ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

raspberry pi kutusu, kasa, b ve b+ modeli, satış fiyatı, Türkiye, bilgiversin.com

Raspberry Pi kutusu/ kasası, yurt dışında 9 dolardan satılıyor

Raspberry Pi Kutusu / Kasası Özellikleri

Raspberry Pi‘nin yeni kutusu / kasası videoda da gördüğünüz gibi oldukça modüler bir tasarıma sahip. Hemen hemen tüm parçaları kolaylıkla sökülebilen kutu, bu sayede amaca uygun bir şekilde revize edilebiliyor. Resmi olarak üretilen ilk kasa olma ünvanını taşıyan kutu Raspberry Pi B ve B+ modellerine uygun ölçülerde hazırlandı. Kutunun üzerinde yer alan kapağı yerinden çıkartarak mini bilgisayar için üretilmiş olan modülleri kolayca monte edebilmeniz mümkün. Ayrıca kasanın çevresindeki kapaklarda hiçbir alete gerek kalmaksızın parmaklarınızı kullanarak sökülüp takılabiliyor. Pinler ve jacklara kolayca ulaşmanızı sağlayan bu modüler kutu tasarımı oldukça işe yarayacak gibi gözüküyor.

Raspberry Pi Kutusu / Kasası Satış Fiyatı Ne Olacak?

Raspberry Pi‘nin yeni resmi kutusunun fiyatı 9 dolar olarak belirlendi. Ancak bu kutunun ülkemizde satışı yazımız hazırlandığında henüz bulunmuyordu. Mini bilgisayarı ve zengin aksesuar çeşitlerini satın alabileceğiniz SAMM Teknoloji‘nin bu ürünü de en kısa zamanda Türkiye‘ye getireceğini tahmin ediyoruz.

 

Raspberry Pi kutusu, tasarım özellikleri ile birçok kullanıcının ihtiyacını karşılayacak gibi gözüküyor. Ülkemizde de kısa süre içinde satışa sunulmasını beklediğimiz kasaRaspberry Pi tutkunlarının işini görecek gibi duruyor. Konu hakkındaki fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.