Henüz Puan Verilmedi

Quadrantid Meteor Yağmuru (Dörtlük Göktaşı Yağmuru) Canlı Yayında İzlemeye Ne Dersiniz?

Quadrantid meteor yağmuru her yıl Ocak ayının ilk haftasında gözlemlenir. Yılın ilk göktaşı yağmuru olarak da anılır. 3 Ocak’ı 4 Ocak’a bağlayan gece bu muhteşem gösteri zirve noktasına ulaşır. Bu tarihlerde, saatte 100’e yakın yıldız kayması / meteor geçişi görülebilir. 4 Ocak’a kadar Dörtlük meteor yağmuru devam etmektedir. Gözlemlediğimiz göktaşları, 2003 EH1 adlı asteroide ait parçacıklardan (Ejderha Takımyıldızı ile Çoban Takımyıldızı arasında) oluşmaktadır. Bu büyüleyici olayı çıplak gözle izlemek isteyenler sabah saatlerini tercih etmesi gerekiyor. Gecenin geç saatlerinden başlayarak şafak vaktine kadar süren meteor yağmuru olayını siz de gözlemleyebilirsiniz. Ancak şehir ışıklarının az olduğu yüksek noktalardan izlenebilen meteor yağmurunu, bilgisayarınızın başında veya akıllı telefonunuzla izlemek isterseniz aşağıdaki detayları incelemeniz yerinde olacaktır.

Quadrantid Meteor Yağmurunu Canlı İzle – 3 Ocak 2016

2016 yılında gerçekleşecek ilk Quadrantid meteor yağmuru (dörtlük göktaşı yağmuru) olayını canlı yayında izlemek isteyen ziyaretçilerimiz 3 Ocak 2016‘da bilgisayarlarının başına geçerek, sayfamızı ziyaret etmeleri gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl meydana gelen bu etkileyici meteor yağmuru görüntüleri sayfamızın üst bölümünde paylaşılmıştır. 2016 senesinde yaşanacak olan yeni göktaşı yağmuruna ilişkin video görüntüleri olayın başlamasına kısa bir zaman kala sayfamızda paylaşılacaktır.

2016 Yılı Quadrantid meteor yağmuru ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Kaynak

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.