PTT Kargo Takip Sorgulama Nasıl Yapılır?
Henüz Puan Verilmedi

PTT kargo takip için, öncelikle gönderinin üzerinde bulunan ve sorgulama yapabilmek için ihtiyaç duyacağınız barkod numarasını bilmeniz gerekiyor.

PTT kargo takip, e-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapabileceğiniz bir sistemle yapılmaktadır. Yukarıda gördüğünüz ekrana ulaşmak için www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip adresine giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında elinizde bulunan barkod numarası ile kolaylıkla kargonuzu takip edebilirsiniz. Eğer gönderi size bir başkası tarafından yapıldıysa, kargoyu size yollayan kişiden bu numarayı öğrenmeniz gerekmektedir. Barkod numarasız gönderinizi takip edebilmeniz mümkün değildir.

PTT Kargo Takip Sorgulama

PTT Kayıtlı Gönderi Takibi sistemini kullanarak kargo takibi yapabilirsiniz. Yukarıda linkini paylaştığımız sisteme giriş yaparak işe başlayalım. Sonrasında elinizde bulunan barkod numasını ilgili kutucuğa yazınız. Güvenlik resminde gördüğünüz kodu da ilgili kutucuğa yazarak sorgula düğmesini tıklayınız. İşte hepsi bu kadar. Eğer girdiğiniz bilgiler doğruysa kargonuzu takibe başlayabilirsiniz.

Kargo Nerede?

PTT kargo takip, taahhütlü, telgraf, tebligat, APS kurye yurt içi ve yurt dışı kayıtlı mektup posta gönderisi, APG, TURPEX, koli gönderileri  alıcıya teslim edilene dek geçen her sevk noktasında kayda alınıyor. Bu kayıtlar sayesinde hem gönderici hem de alıcı gönderinin nerede olduğunu sistem üzerinden kolayca takip edebiliyor. Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek için yukarıda belirtmiş olduğumuz sistemi kullanabilirsiniz.

AMP

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.