Henüz Puan Verilmedi

Sony Project Morpheus PlayStation VR (Sanal Gerçeklik) Headset 2016’da Geliyor

Project Morpheus adlı Sony‘nin PlayStation için geliştirmiş olduğu sanal gerçeklik (VR) headseti 2014 yılı Mart ayında duyurulmuştu. Sony Computer Entertainment’ın geliştirmiş olduğu vizör formundaki 3D sanal gerçeklik donanımı, konsol oyunlarına yepyeni bir heyecan katmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre Project Morpheus sayesinde diğer oyuncular ile etkileşime geçebiliyorsunuz. Hem sanal gerçeklik headseti hemde televizyon için ayrı ayrı görüntü sağlayan bu donanım ile tüm oyuncular aynı mecrada buluşabilecek. Ayrıca 3D ses kalitesi ile de oyun deneyiminize yepyeni bir boyut katıyorsunuz.

Project Morpheus 2016’da Geliyor

Project Morpheus VR headset‘in 2016 yılının ilk yarısında satışa sunulacağı yönünde haberler Game Developers Conference / San Francisco’dan geldi. 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip RGB OLED ekranı olan Project Morpheus‘un yenileme hızı da 120Hz. 5.7 inç büyüklüğündeki ekranı 18ms’lik gecikme hızı ve 100 derecelik görüş açısı ile yeni VR Headset hakkında henüz bir fiyat bilgisi paylaşılmış değil.

Project Morpheus ile sanal gerçeklik deneyimi yaşayan oyun severlerin, oyunları oynarken vermiş oldukları tepkiler oldukça eğlenceli anlar ortaya çıkarıyor. Sayfamızda paylaşmış olduğumuz Project Morpheus tanıtım videolarında oyuncuların 3D görüntü ve seslere verdiği reaksiyonlar oldukça gerçekçi. Sanal gerçeklik donanımları konusunda diğer teknoloji devleri de boş durmuyor. Samsung tarafından geliştirilen Gear VR ile akıllı telefonunuzu kullanarak VR deneyimi yaşamanız mümkün. Buna ilave olarak kısa bir süre önce açıklanan Microsoft HoloLens‘de sanal gerçekliği bir adım daha öteye götürüyor.

Project Morpheus ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizimle paylaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan yorum formunu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.