Henüz Puan Verilmedi

Point İle Kişisel Güvenlik Sistemi Cep Telefonunuzda:

Günümüzde birçok firma tarafından ev güvenlik sistemi hizmeti verilmektedir. Ancak bu hizmet verilirken evinizin birçok yerine farklı tiplerde sensörler yerleştirilir ve bu sensörler aracılığı ile toplanan veriler bir merkezde işlenerek size sunulur. Bu verilerin derlenmesi neticesinde ortaya çıkan bilgilerin mahremiyeti ise tam bir muammadır. Güvenlik sistemlerine ilave edilen kameralar ise tedirginliğin biraz daha artmasına neden olur. Her güvenlik endişesi hayatınıza bir sensör daha ilave edebilir. İşte bu güvenlik kaygısını basit bir ürünle çözmeye aday bir proje hayat geçmek üzere. Kişisel bir güvenlik sistemi olan Point karmaşık bir teknik altyapı yerine basit ve fonksiyonel bir güvenlik çözümü sunuyor.

Sadece 1 adet disk şeklinde bir sensörden ibaret olan güvenlik sistemi, algıladığı tüm riskleri çeşitli uyarılarla hem yakın çevresine hem de akıllı telefonlara gönderiyor. Şu anda kickstarter.com üzerinden projeye destek aranırken ürün özellikleri ile dikkat çekiyor. Cihaz içerisine yerleştirilmiş çeşitli sensörler sizin yerinize evinizi sürekli izliyor. Karmaşık güvenlik sistemlerine karşın Point basit ve tek parçadan oluşan bir ürünle ortaya çıktı. Akıllı telefona yüklenen uygulama ile evinizde olup bitenlerle ilgili çeşitli uyarılar alıyorsunuz. Bu uyarıların hangi yollarla iletilmesi gerektiğini de yine siz belirliyorsunuz. Oldukça basit bir kurulum imkanı sunan bu cihaz sayesinde ileride herkes evine zahmetsizce kurulumunu gerçekleştirebileceği kişisel bir güvenlik sistemi sahibi olabilecek.

Point Kişisel Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Point üzerindeki çeşitli sensörleri kullanarak, sesleri, ışığı, dumanı, ısıyı, nemi takip eder. Çevresinde olup bitenleri sessiz bir şekilde takip eden Point kablosuz ağ üzerinden bağlı olduğu internet’i kullanarak belirlenmiş olan eşik seviyelerinin aşılması durumunda oluşan riski size hemen bildirir. Point üzerinde bulunan ışıklı ve sesli uyarılar ile de ev içerisinde bulunanları uyarabiliyor.

Çift taraflı bir bant ile yada sadece tek bir vida ile evinizde istediğiniz herhangi bir noktaya yerleştirebileceğiniz Point ile kablosuz ağ yardımıyla iletişim kurarak tüm ayarları yapmak mümkün. Evinizdeki bir cam kırılması sesini yada yangın nedeniyle ortaya çıkan zararlı dumanı yada sigaradan süzülen masum sigara dumanını ayırabilecek akıllı bir yapıya sahip olan Point aklınızın evde kalmasına gerek bırakmıyor. Evdeki nem seviyesini takip edebilen Point, uzun süreli evden ayrı kalmanız durumunda ve su basması sonucunda yükselen nemi size gösteriyor olabilir. Yada yükselen nem nedeniyle evinizde oluşabilecek küf sorununu size önceden haber verebilir.

Point Üzerinde Bulunan Sensörler:

  • Nem Sensörü: ± %4.5 rH
  • Isı Sensörü: ± %0.5 °C
  • Parçacık Sensörü: 500-1000nm
  • Ses Sensörü: 64dB SNR
  • Tahrifat Sensörü: Contact-less Hall Effect

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)