Henüz Puan Verilmedi

PLEN2 Adlı Açık Kaynaklı İnsansı Arduino Robot Projesi Yatırım Desteği Arıyor

PLEN2 adı verilen açık kaynaklı robot projesi kickstarter.com’da yatırım desteği arayışında. İnsansı robotlar genellikle dış görünüşleri ile bir insana çok benzer. Ancak PLEN2 bilinenin aksine dış görünüş olarak pek de insansı bir robot değil. Açık kaynaklı olması nedeniyle özellikle eğitim camiasında beğeni toplayan yeni Arduino tabanlı robot, Japonya merkezli bir şirket tarafından geliştirildi. 3D yazıcılar kullanılarak üretilen parçalar, PLEN2‘yi kişiselleştirilebilir bir robota dönüştürüyor.

PLEN2 Nasıl Çalışıyor?

PLEN2 ilk bakışta çok da gösterişli bir proje değilmiş gibi gelse de, derinlemesine incelendiğinde takdir edilecek bir çok yönü olduğu görülüyor. Açık kaynak özelliği sayesinde eğitim maksatlı kullanıma uygun olan bu küçük Arduino tabanlı robot, 3D yazıcılar kullanılarak üretilen parçaları sayesinde kolaylıkla kişiselleştirilebiliyor. Oldukça düşük bir bütçe ile üretilen bu küçük robot, eğitim, sağlık, eğlence ve bilim dünyasında kullanıma da uygun. 3D yazıcılar için PLEN2 parçalarının proje dosyaları ücretsiz olarak sunuluyor. Üstelik 20 cm. boyundaki bu küçük dev sadece 600 g. ağırlığında. Cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletler kullanılarak yönetilebilen PLEN2‘ye kickstarter.com üzerinden sahip olmanız mümkün. Sayfamızda yer alan birbirinden ilginç PLEN2 tanıtım videolarını izleyerek bu sevimli robot ile ilgili daha detaylı fikir sahibi olmanız mümkündür.

PLEN2 adlı açık kaynaklı robot projesi ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır. Sitemizde yer alan ve ilginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz diğer Robot projeleri ve haberlerini incelemek için tıklayınız.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

  1. candan eröz Cevapla

    merhaba admin arama motorlarında bulamadığım içeriği burada buldum teşekkür ederim size sitenizi takip listeme aldım zaman zaman ziyaret edeceğim iyi çalışmalar.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.