Henüz Puan Verilmedi

2015 Yılı Perseid Meteor Yağmurunu Canlı Yayında İzlemeye Ne Dersiniz?

Perseid meteor yağmuru her yıl genellikle Temmuz ayı sonlarında Ağustos ayı başlarında gözlemlenir. 12 – 13 Ağustos tarihleri arasında bu muhteşem gösteri zirve noktasına ulaşmaktadır. 24 Ağustos tarihine kadar Perseid meteor yağmuru devam etmektedir. 1992 senesinde Dünya’ya oldukça yakın geçmiş olan SwiftTuttle kuyruklu yıldızından geriye kalmış olan parçacıklardan oluşmaktadır. Bu büyüleyici olayı çıplak gözle izlemek isteyenler akşam saatlerini tercih etmesi gerekiyor. Akşam saatlerinden başlayarak şafak vaktine kadar süren meteor yağmuru olayını siz de gözlemleyebilirsiniz. Ancak şehir ışıklarının az olduğu yüksek noktalardan izlenebilen meteor yağmurunu, bilgisayarınızın başında veya akıllı telefonunuzla izlemek isterseniz aşağıdaki detayları incelemeniz yerinde olacaktır.

Perseid Meteor Yağmurunu Canlı İzle – 22 Nisan 2015

2015 yılında gerçekleşecek Perseid meteor yağmuru olayını canlı yayında izlemek isteyen ziyaretçilerimiz 12-13 Ağustos 2015‘de bilgisayarlarının başına geçerek, sayfamızı ziyaret etmeleri gerekmektedir. NASA TV tarafından gerçekleştirilecek yayını izlemek için yukarıda yer alan videoyu takip edebilirsiniz (Yayın göktaşı yağmurunun zirve yapacağı anda başlayacaktır, takipte kalın.). Ayrıca bu göktaşı yağmuru ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen ziyaretçilerimiz sayfanın hemen üst bölümünde yer alan bilgilendirici video görüntüsünü izleyebilir.

2015 Yılı Perseid meteor yağmuru ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.