ÖSYM gis (Görevli İşlemleri Sistemi) nedir ?
Henüz Puan Verilmedi

ÖSYM gis ( Görevli İşlemleri Sistemi )

ÖSYM tarafından yapılacak sınavlar için görev almak isteyen Öğretim Gör. İdareci, Öğretim Üye, Asistan, Öğrtm, ve hizmetliler Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi tarafından işletilmekte olan ÖSYM gis sitemini kullanması gerekmektedir. ÖSYM tarafından GiS üzerinden yapılacak görevlendirmeler neticesinde görev alan Bina Sınav Sorumlusu , Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı, Salon Başkanı ve Gözetmen ile ilgili görev ve sorumluluklara ilişkin detaylar aşağıda yer alan video’lar ile anlatılmaktadır.

ösym gis görevli işlemleri sistemi

ÖSYM gis ( Görevli İşlemleri Sistemi )

ÖSYM GiS kapsamında “Bina Sınav Sorumlusu / Yardımcısı” Görevleri:


Bina Sınav Sorumlusu olarak atanacak personelin belirlenmesi ile ilgili en yüksek akademik unvan’dan başlamak kaydı ile işlem yapılmaktadır. Eğer uygun miktarda akademik unvanlı personel yok ise MEB’ndaki unvanlara uygun olarak atama işlemi gerçekleştirilir. Bu görev kapsamı içerisinde çalışacak olan akademik personelin kendi görev yaptığı binada görev alması mümkün olmayıp, diğer binalarda görev alması sağlanır. Yukarıda yer alan video ile Bina Sorumlusu ve Bina Sorumlusu Yardımcısı görevleri detaylı olarak anlatılmıştır.

ÖSYM GiS kapsamında “Salon Başkanı” Görevleri:


Salon Başkanı olarak atama yapılacak olan personel belirlemesi yapılırken belirli önceliklere göre hareket edilmektedir. Bu maksatla başta akademisyenler olmak üzere ilgili bina tercihi yapanlar içerisinden puan sıralamasına uygun olarak atama işlemi gerçekleştirilmektedir. Yeterince görevli olmaması durumunda ise MEB’nda görev yapmakta olan görevliler içerisinden puan sıralamasına uygun olarak atama yapılmaktadır. Yukarıda yer alan video‘da ÖSYM GiS kapsamında görev alacak olan Salon Başkanı görev ve sorumlulukları detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

ÖSYM GiS kapsamında “Gözetmen” Görevleri:


Bu kadroya atacak personel belirlenirken salon başkanı olarak belirlenmiş olan kişinin unvanı gözetilerek uygun atama işlemi gerçekleştirilir. Atanacak personelin belirlenmesi esnasında puan sıralaması dikkate alınarak işlem yapılır. Yukarıda yer alan video ile Gözetmen olarak görev yapacak personelin görev ve sorumlulukları detaylı olarak anlatılmıştır.

ÖSYM gis Giriş Formu

ÖSYM gis girişi yapabilmek için sisteme önceden alınan şifre ile giriş yapabilmektedirler. Kullanıcılar sahip oldukları şifre ile giriş yaptıkları sistem aracılığı ile görev yeri hakkında tercih yapma imkanına sahip olmaktadır. Görev tercihleri kişilerin bizzat kendisi tarafından yapılmaktadır. Sınavlarda görev almak isteyen personelin OSYM gis sistemine giriş yaparak ilköğretim, lise veya Üniversite sınavlarında görev yapmak istedikleri yönünde başvuru yapmaları gerekmektedir.

ösym gis giriş görevli işlemleri sistemi

OSYM gis ( ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi ) Giriş Formu

Sistem genel itibariyle kendi bulunduğu okulda başvuru gerçekleştirmektedir. Başvuruyu gerçekleştirmek için okul bilgileri, IBAN, Nüf.Cüz., eposta adresi gereklidir. Foto ise başvurunun gerçekleştirildiği yerde çekilmektedir. İlk giriş sonrasında size verilen geçici şifreyi yenisi ile değiştirmeniz gerekmektedir. Sonrasında görev almak istenen sınavlar ile ilgili tercih yapılıp görevlendirme için bildirim yapılması süreci beklenmektedir. Görev bildirimi yapılmasına müteakip görev belgesi yazıcıdan çıkartılarak verilen görev alanına gidilmektedir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.