Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama Nasıl Yapılır
Henüz Puan Verilmedi

Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama (KYK) internetten Nasıl Yapılır?

Yüksek öğrenim görmekte iken YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU (KYK) tarafından verilen öğrenim kredisi geri ödemesinin yapılabilmesi için hazırlanan web sayfası üzerinden Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Yüksek öğrenimin sona ermesinden 2 sene sonra başlamakta olan öğrenim kredisi geri ödeme sürecinin sağlıklı bir şekilde takip edilebilmesi için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu web sayfasında bulunan e-hizmetler linki altındaki aşağıda yer alan adres kullanılarak öğrenim kredisi borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
https://www.kyk.gov.tr/web/YENI_GRODEME/geriOdemeParametreGiris.do
Sorgulama işlemini yapmak için girmiş olduğunuz sayfada yer alan TC Kimlik Numarası ve güvenlik kodunu girmeniz yeterlidir.

öğrenim kredisi borç sorgulama BilgiVersin.com

Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama Ekranı

Öğrenim Kredisi:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup yüksek öğrenim görmekte olan öğrenciler için destek sağlamak maksadıyla verilen borç paraya “Öğrenim Kredisi” denmektedir. Verilen bu kredi ile öğrencilere maddi açıdan destek olunarak öğrencinin sosyo kültürel gelişimine katkı sağlanmış olur. Zorunlu hizmet sorumluluğu bulunmayan bu kredi öğrencinin normal öğrenim sürecinde verilmektedir. Verilecek miktara ilişkin olarak belirlenen tutar TUİK (Türkiye İstatistik Kurumu) rakamları baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu tutar belirlenirken TÜİK tarafından açıklanan ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi) baz alınır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.