Henüz Puan Verilmedi

Oculus Rift Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıtıldı

Oculus Rift adlı sanal gerçeklik gözlüğü sonunda tanıtıldı. Bir süre önce geliştirici sürümünü tanıtan şirket, son kullanıcı sürümü üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Sonunda beklenen oldu ve küçük değişiklikler yapılarak kullanıcı sürümü de teknoloji severler ile buluştu. Üstelik bu yeni sanal gerçeklik gözlüğünü Xbox One oyun konsollarıyla kullanabileceksiniz. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Oculus şirketi, sosyal ağın dev şirketi Facebook tarafından satın alınmıştı. O zamandan bu yana faaliyetlerini Facebook çatısı altında sürdüren Oculus, Rift ile bu pazarın lideri olmayı amaçlıyor.

Oculus Rift Özellikleri

Oculus Rift özellikleri, kullanıcı sürümünün tanıtılması ile netleşti. Geliştirici sürümünden çok da fazla bir farka sahip olmayan ürünün en dikkat çekici özelliği, yeni eklenen kulaklık. Bu ürünü satın alan kullanıcılar aynı zamanda Xbox One oyun konsolu için geliştirilmiş olan bir kontrol kolu ve algılayıcıya da sahip olmuş olacak. Oculus Rift böylece oyun severler ile buluşmuş olacak. Yakında tanıtılacak olan Windows 10 işletim sistemi ile de çalışabilen bu yeni sanal gerçeklik gözlüğü kısa süre içinde satışa sunulacak.

Oculus Rift Satış Fiyatı Ne Olacak?

Oculus Rift fiyatı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak gelen haberlere bakılacak olursa yeni oyun donanımının yaklaşık 1000-1500 USD olacağı söyleniyor. Bu ürünün Türkiye’ye gelip gelmeyeceği yönünde henüz bir duyum bulunmuyor. Ancak ülkemize gelmesi durumunda, elektronik marketlerde (teknosa, bimeks, gold, media markt, vatan,vb.) ve online satış sitelerinde (n11, hepsiburada, gittigidiyor, sahibinden, vb.) satışa sunulması beklenmektedir.

Oculus Rift ile ilgili sayfamızda tanıtım videoları yayınlanmış olup bu görüntüleri izleyerek yeni ürünle ilgili detaylı bilgiye sahip olmanız mümkündür. Konu ile ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.