Nokia Yeniden Cep Telefonu Üretecek mi?
Henüz Puan Verilmedi

Nokia Cep Telefonu Üretmeye Başlayacak mı?

Nokia cep telefonu üretimine tekrar başlayacak mı? sorusu son günlerde sıkça sorulmakta. Bilindiği gibi bir süre önce başarılı şirketin akıllı telefon üretimi yapan departmanı Microsoft tarafından satın alınmıştı. O tarihten itibaren Microsoft ilk etapta ürünlerinde Microsoft Nokia ismini kullanırken, son çıkardığı ürünlerde sadece kendi adını kullanmaya başlamıştı. Nokia kendi markası ile son olarak Nokia N1 tablet üretimi yaparak kendisinden söz ettirmişti. Bazı kaynaklar şirketin tekrar akıllı telefon pazarına giriş yapacağını iddia etmiş ve bu iddia sık sık gündeme gelmeye başlamıştı. Bu iddiaların artmasıyla şirket resmi bir açıklama yaparak haberleri yalanladı.

Nokia Akıllı Telefonu Üretimiyle İlgili Nasıl Bir Açıklama Yaptı?

Nokia iddialar üzerine açıklama yaparak, akıllı telefon üretimine tekrar geçileceğine yönelik yapılan haberlerin doğru olmadığını duyurdu. Bilindiği gibi Finlandiya menşeli köklü dev şirket Microsoft tarafından satın alındıktan sonra cep telefonu üretimine son vermişti. Yapılan satış anlaşması gereğince 2016 yılına kadar cep telefonu üretimi yapamayacak olan şirket diğer alanlarda faaliyetlerine devam ediyor.

Nokia‘nın Microsoft‘a satışı ve akıllı telefon üretiminden çekilmesi ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yayınlanan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

  1. konya akıllı ev sistemleri Cevapla

    Nokya güzel bir marka akıllı telefonda üretse güzel olur.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.