Henüz Puan Verilmedi

Nexus Player ile Google Oturma Odamıza Geliyor:

Kullandığımız akıllı televizyonlar üzerinde tümleşik olarak gelen smart tv özellikleri ve donanımları her televizyon markası için kendine özgü bir tarz ile karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca TV’lerin gücü tabletleri elimizden almaya hala yetmiyor. Ancak Google son hamlesi ile oturma odalarımızı fethedecek gibi gözüküyor. Google Nexus Player ile televizyonumuzu bir eğlence merkezi haline çevirecek. Geçtiğimiz yıl da Google Chromecast adında 35$’lık bir cihazla karşımıza çıkmıştı. Bu cihaz bir HDMI bağlantı noktasına sahipti. Ve online içerik izlemek için kullanılan bu cihaz ucuz ve pratik bir çözüm olarak açıklanmıştı.

Şimdi, 99$’lık fiyatıyla görücüye çıkan yeni eğlence merkezi Google Nexus Player akıllı televizyonları daha da eğlenceli hale getirecek. Nexus Player ile film, müzik, video oyunları oynayabiliyorsunuz. HDMI bağlantı noktasına sahip cihaz ile internet üzerinden içerik izlemek oldukça kolay. Cihaz tahmin edileceği gibi Android işletim sistemi ile çalışıyor. Cihaz siyah bir disk görünümüne sahip. Bir uzaktan kumanda ve video oyunlar için bir oyun kumandasına sahip.

Oldukça pratik bir kullanım sunan Nexus Player kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Sesli arama özelliği sayesinde TV başında klavye kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıran bu cihaz bu özelliği ile oldukça pratik bir kullanım imkanı sağlıyor. Yakın bir süre içerisinde nexus player için yeni uygulamalar geliştirileceği düşünülmektedir. Cihaz kutusu içerisinde siyah bir disk görünümünde olan Nexus Player, güç adaptörü, uzaktan kumanda ve oyun kumandası çıkmaktadır.

Cihazın ASUS tarafından üretildiği bildirilirken, Nexus Player‘ın 1.8GHz’lik intel Atom işlemci, 1 GB Bellek, 8 GB dahili hafızaya sahip. Aynı zamanda kablosuz bağlantı imkanı olan cihaz oldukça hafif bir tasarıma sahip. Nexus Player, Ekim ayında ön sipariş verilecek şekilde Google Play Store üzerinden sunuldu. Cihazın satış fiyatı 99 $ olarak belirlenirken, oyun kumandası 39 $ olarak satışa çıkarılacak.

Google bu cihaz ile gerçekten oturma odasının hakimi olmak istiyor ise özellikle uygulama ve oyun sayısını arttırmak zorunda. Ayrıca film, fotoğraf ve müzik depolamak isteyecek kullanıcılar için de cihaza daha büyük depolama alanı eklemesi akıllıca bir hamle olacaktır. Düşük fiyatı ile Televizyonuna renk katmak isteyecek kullanıcılar için biçilmiş kaftan olan Nexus Player diğer oyun konsollarına bir rakip olabilir mi? Bunu zaman gösterecek.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)