Henüz Puan Verilmedi

NASA, Mars Gezegeni ile İlgili Çok Önemli Bir Keşifi Açıklıyor

NASA, Mars hakkında çok önemli bir keşifi 28 Eylül 2015 Türkiye saati ile 18:30’da canlı yayında açıklayacak. NASA‘nın resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda “çok önemli bilimsel bir bulgunun” açıklanacağı vurgulandı. İşte o duyuru;


YENİ: NASA’nın 5 KASIM 2015 MARS Açıklaması İçin Tıklayınız…

NASA’nın Mars Açıklaması Ne Olabilir?

NASA‘nın Mars gezegeni ile ilgili yapacağı açıklama bilim çevrelerinde merakla bekleniyor. NASATV‘den canlı yayın ile izlenecek bu açıklamaya dair bazı ihtimaller sıralanmaya başladı. Twitter’dan yapılan açıklamaya cevap olarak çoğu kişi “Mars’ta uzaylı mı bulundu?” şeklinde cevaplar yazsa da açıklamanın Su ile ilgili olacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar kızıl gezegende donmuş halde su olduğuna dair bulguların var olduğunu, ancak sıvı halde bu güne kadar suya rastlanmadığını söylüyor. Curiosity adlı keşif aracı bir süredir Mars gezegeninde araştırmalar yapıyordu. Bu araştırmalar esnasında tuz moleküllerine rastlanmıştı. Bu moleküllerin yer altında su kaynağı olabileceği varsayımını güçlendirdiği belirtiliyordu. Bilim çevreleri yapılacak açıklamanın sıvı halde su bulunduğu ile ilgili olabileceğini söylüyor.

NASA‘nın Mars ile ilgili önemli açıklama Türkiye saati ile 18:30’da başlayacak ve NASATV‘den canlı yayınlanacak. Sayfamızın üst bölümünde bu yayını izleyebilirsiniz. Konu ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Siz değerli ziyaretçilerimizin yapmış olduğu yorumlar, değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.