Henüz Puan Verilmedi

NASA, 13 Nisan 2015 Pazartesi Günü, Falcon 9 Roketi ile Dragon Adlı Kargo Aracını Fırlatıyor:

NASA, 13 Nisan 2015 Pazartesi günü SpaceX adlı özel şirkete ait Falcon 9 roketi ile Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’na CRS-6 görevi kapsamında Dragon adlı kargo gemisini Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonu’ndan fırlatacak. Fırlatma saati ile ilgili NASA tarafından yapılan açıklamalara göre canlı yayın Türkiye saati ile 22:30’da başlayacak, fırlatma ise takip eden 1 saat içerisinde gerçekleştirilecek. CRS-6 görevi canlı izlemek için Pazartesi saat 22:30’da yukarıda yer alan canlı video görüntüsünü takip edebilirsiniz. Bilindiği gibi SpaceX, Kaliforniya merkezli uzay araştırmaları ve uzay nakliyesi işleri yapan özel bir şirket. 2002 senesinde kurulan bu şirket ile 2006 senesinde NASA ile bir anlaşma imzalayarak Uluslararası Uzay İstasyonu‘na fırlatma ve kargo işleri almaya başladı. SpaceX aynı zamanda yörüngeye uzay gemisi gönderen ilk özel şirket olma ünvanını da taşımaktadır.

NASA’nın CRS-6 Görevi için Falcon 9 Roketinin Fırlatılışını Canlı izle

CRS-6 görevi için Falcon 9 roketinin fırlatılışını canlı izlemek için 13 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 22:30’da sayfamızın üst bölümünde yer alan canlı yayın akışını takip edebilirsiniz. Bu görev kapsamında Dragon adlı kargo gemisi Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’na oldukça önemli bir kargo yükü taşıyacak. Sayfanın en üst bölümünde yer alan video görüntüsü 10 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilen CRS-5 fırlatma görevi canlı yayın akışının bant kaydıdır (kaldırıldı). CRS-6 görevi için de NASA tarafından benzer bir canlı yayın akışı gerçekleştirilecektir.

Falcon 9‘un uzaya fırlatılışı canlı izlemek için sayfamızı takip edebilir ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.