Henüz Puan Verilmedi

Samuray Kılıçlı Robot Motoman-MH24, YASKAWA Tarafından Geliştirildi

Motoman-MH24 adlı bir robot, kullandığı samuray kılıcı ile izleyenleri hayran bırakan bir şova imza attı. Teknoloji dünyasında robotlar ile ilgili gelişmelere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Yaskawa Electric Corporation adlı bir şirket tarafından üretilen Motoman-MH24 adlı robotun üstün yeteneklerini sergilemek için ilginç bir yönteme başvuruldu. Bir samuray kılıcı ile sahneye çıkan bu yeni robot kılıcı öylesine ustaca kullandı ki fasulye tanesini bir saniyede ikiye böldü.

Motoman-MH24, Samuray Kılıcını Nasıl Böyle Ustaca Kullanabiliyor?

Samuray kılıcı ile sahnedeki yerini alan bu üstün teknoloji ürünü robot Isao Machii adlı ünlü kılıç ustasından eğitim aldı. Motoman-MH24, bu yeteneği kazanması için öncelikle Isao Machii adlı ustanın kılıç tekniği 3 boyutlu olarak kayıt altına alındı. Sonrasında ise 3 boyutlu bu kayıt robota yüklendi ve aynı hassasiyetle çalışabilmesi için gerekli düzenlemeler yapıldı. Bütün bu çalışmalar neticesinde sahnede adeta bir kılıç ustası edasıyla şovunu sergileyen robot izleyenleri şaşkına çevirdi. Şirket bu ilgi çekici şovu resmi YouTube adresinden yayınladı. Video kısa süre içinde yüz binlerce kez izlendi. Sayfamızın üst bölümünde de yer alan bu sıra dışı görüntüleri siz de izleyebilirsiniz.

Samuray kılıcı olarak bilinen ve asıl adı “katana” olan japon kılıcını büyük bir ustalıkla kullanan robotun gösterisi Yaskawa Electric Corporation‘ın başarısını taçlandırdı. Sizce japon kılıcını büyük usta Isao Machii mi? Yoksa robot mu daha iyi kullanıyor? Düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşmak için altta yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.