Henüz Puan Verilmedi

Modsim , Modelleme Ve Simülasyon Araştırmaları Konusunda Türkiye (Modsimmer):

1998 senesinde ODTÜ, TSK ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı ortaklığında modelleme ve simülasyon konularında farklı disiplinleri bir araya getirerek ortak projeler yürüten bir akademik merkez olan Modelleme ve Simülasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi (Modsimmer) kurulmuştur. Modsimmer, Orta Doğu Teknik Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunmaktadır. 2009 yılından beri modern teknolojilerle donatılmış yeni yerinde faaliyetlerini sürdüren merkez, modelleme ve simülasyon ile ilgili bilgilendirme amaçlı seminerler ve projeler geliştirmeye devam etmektedir. Ülkemizin gurur kaynağı olan bu merkezin tanıtım videosunu yukarıda izleyebilirsiniz.

Modsim – Modelleme Ve Simülasyon Projeleri :

Sensör, Muhabere, Muharebe, Komuta Kontrol, Bilgi Güvenliği, Keşif Gözetleme v.b. alanlarda çeşitli modelleme ve simülasyon projelerini hayata geçirmiş olan merkez. Yaptığı çalışmalar neticesinde maliyet kriterine göre etkin konumlandırma yapabilmek için tespitler yapma. Muharebe ortamında düşmana zayiat verecek yöntemlerin belirlenmesi. Siber saldırılarda alınacak önlemlerin belirlenmesi ve buna yönelik geliştirme çalışmaları yapılması yönünde çeşitli projeleri hayata geçirmiştir. Merkezin üzerinde çalışmış olduğu projeler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Modsimmer web sitesinde bulunan Projeler linkini inceleyebilirsiniz.

Modsimmer Laboratuvarları :

Modsimmer sadece TSK projeleri için faaliyet gösteren bir merkez değildir. Modsimmer bünyesinde bulunan laboratuvarlarda tüm sanayi ve kamu kurumlarının projelerinin geliştirilmesinde rol almakta ve her geçen gün teknoloji altyapısını geliştirmektedir. Modsimmer laboratuvarlarını kullanmak isteyen kamu ve sanayi kuruluşları belirli bir prosedür kapsamında bu ihtiyaçlarını kaşılayabilmektedir. Modsimmer laboratuvar ve sistemlerinin kullanılmasına yönelik detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)