Henüz Puan Verilmedi

Microsoft RoomAlive ile Odanız Bir Oyun Alanına Dönüşecek:

Microsoft oyun dünyasına renk katacak yenilikçi bir proje üzerinde çalışıyor. Bu proje ile artık evimizin odası bir oyun alanı haline gelecek. Odanın duvarları, tabanı, yemek masası ve diğer tüm yüzeyler oyunun bir parçası olabilecek. Microsoft araştırma ekibi tarafından üzerinde çalışılan bu yeni projenin adı RoomAlive.

microsoft roomalive BilgiVersin.com

Microsoft RoomAlive İle Oyun Keyfi

RoomAlive teknolojisi ile oyun konsolu için artık bir monitöre gerek kalmayacak. Daha doğrusu bizim bildiğimiz türden bir monitöre gerek kalmayacak. Bu yeni teknoloji kamera, projeksiyon cihazları ve çeşitli sensörlerden oluşmakta. Bu cihazların tümü ile bir odayı oyun arenasına çeviren teknoloji odadaki herkesi bir oyuncuya çeviriyor. Kimi zaman yaratıklarla savaşan kimi zaman robotların peşinde koşturan oyuncular Microsoft RoomAlive teknolojisi ile  yepyeni deneyimler yaşayacak gibi gözüküyor.

microsoft roomalive BilgiVersin.com

Microsoft RoomAlive

Microsoft RoomAlive Teknolojisi Ne Zaman Geliyor:

Halihazırda geliştirme aşamasında olan bir proje olarak gözükse de oyun dünyasındaki beklentilerin her geçen gün arttığı günümüzde son kullanıcıya kısa sürede olmasa da ineceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Projenin detayları için…

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)