Henüz Puan Verilmedi

Microsoft People Sense Uygulaması ile Arkadaşını Harita Üzerinde Bulup Sohbet Etmek Mümkün

People Sense uygulaması ile Microsoft Windows Phone kullanıcıları, harita üzerinde kolayca bulabilecekleri arkadaşları ile anında sohbet edebilecek. Mobil uygulamalar her geçen gün hayatımızın içine bir adım daha giriyor. Bu uygulama eğer yaygınlaşırsa arkadaşınıza artık “neredesin?” diye sormanıza gerek kalmayacak. Microsoft tarafından henüz geliştirme aşamasında olan ve şimdilik Buddy Aware (Kod Adı) adını taşıyan bu uygulama tam olarak bittiğinde People Sense olarak anılacak. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan kısa bir video ile duyurulan uygulama özellikle gençler için ilgi çekici olabilir. Sayfamızda da yer alan Microsoft People Sense tanıtım videosunu izleyerek uygulama hakkında daha fazla fikre sahip olabilirsiniz.

microsoft people sense buddy aware bilgiversin.com

Microsoft People Sense

Microsoft People Sense Detayları

Microsoft People Sense uygulamasına biraz daha yakından bakıldığında şu detaylar ön plana çıkıyor. Uygulama, Microsoft Windows işletim sistemi bulunan akıllı telefonlara yükleniyor. Uygulamayı yükleyen kullanıcılar, eğer konumlarını paylaşmaya izin verirlerse bir harita üzerinde profil resmi ile birlikte belirmeye başlıyor. Uygulamayı yükleyen kullanıcılar bu resmi tıklayıp profil kartını inceleyebiliyor yada o kişiyle iletişime geçebiliyor, mesajlaşabiliyor. Kullanıcılarına aynı zamanda bir çeşit navigasyon hizmeti de veren Microsoft People Sense uygulamasının tam sürümünün ne zaman çıkacağı henüz paylaşılmadı. Henüz çok erken olmasına karşın, bu uygulama ile kişisel bilgilerin güvenliğinin tam olarak nasıl sağlanacağı da ayrı bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak otobüs durağında her gün gördüğünüz fakat bir türlü duygularınızı açamadığınız platonik aşkınıza açılmak yada sizin tam olarak nerede olduğunuzu anlamayan bir okul arkadaşınıza saç baş yolduran yol tarifi karmaşasına girmeyeceğinizi düşündüğünüzde uygulamanın faydalı olmayacağını söylemek yanlış olur.

Microsoft People Sense uygulaması sizce faydalı mı? Bu konu hakkındaki fikirlerinizi paylaşmak için aşağıda yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra sayfamızda paylaşılmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.