Henüz Puan Verilmedi

Microsoft HoloLens Tanıtıldı. Peki Microsoft HoloLens Nedir?

Microsoft HoloLens adlı yeni ürününü yapmış olduğu özel bir tanıtım ile dünya ile paylaştı. Giyilebilir teknolojiler konusunda her geçen dönem yeni bir teknoloji ile karşılaşır olduk. Bu sefer Microsoft yapmış olduğu etkileyici bir tanıtımla Hologram görüntü alanında devrim niteliğinde bir ürünle arenaya çıktı. HoloLens adı verilen bu giyilebilir teknoloji oldukça ilgi çekici bir video ile sunuldu.

Microsoft HoloLens, kulllanıcı tarafından kafaya takılan bir headset, gözlük karması bir giyilebilir teknoloji. Bu donanımı takan kullanıcı çevresinde Holographic görüntüler ile karşılaşıyor. Sanal görüntüler sayesinde gerçeklik hissi yaşatan bu yenilikçi ürün, augmented reality (arttırılmış gerçeklik) adı verilen bir teknoloji ile tasarlanmış. Kullanıcılar bu ürünü kullandığında çevrelerinde görmüş olduğu bu sanal objeler ile etkileşime geçebiliyor ve yapmış oldukları el hareketleri ile objeler ile oynayabiliyor. Microsoft HoloLens satış fiyatı ve satış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Geliştirilen bu yenilikçi ürün ile oyun, iletişim ve tasarım teknolojileri yepyeni bir bakış açısı ile karşı karşıya kalacak. Tanıtım videosunda sunulan özelliklere dikkatle bakıldığında, HoloLens‘in görüntü ile etkileşime geçmeyi ön plana çıkardığı görülüyor. Sanal gerçeklik alanında geliştirilen birçok ürün etkileşim konusunda bu denli yetenekler içermiyordu. Bu açıdan bakıldığında Microsoft HoloLens sanal gerçekliğe yeni bir boyut katacak gibi gözüküyor.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.