Henüz Puan Verilmedi

HoloLens, Microsoft Build 2015 Etkinliğinde Görkemli Bir Demo ile Sahne Aldı

HoloLens, Microsoft tarafından 2015 Ocak ayında tanıtılmış ve giyilebilir teknoloji alanında ses getiren bir buluş olduğunu kanıtlamıştı. Havalı bir güneş gözlüğünü andıran donanım, kullanıcısına heyecan verici bir deneyim yaşatıyor. Arttırılmış gerçeklik (augmented reality) teknolojisi ile holographic / hologram görüntü sunan donanım, 29 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında ABD / San Francisco’da düzenlenen Build 2015‘de sahne aldı. Sahnede Microsoft HoloLens takan bir kullanıcı cihazın tüm özelliklerini bir demo olarak izleyenlere sundu. Seyirciler özel bir kamera donanımı sayesinde kullanıcının nasıl bir deneyim yaşadığını canlı olarak izleme şansına sahip oldu.

Microsoft HoloLens Demo Sunumundaki Ayrıntılar:

Microsoft HoloLens, adlı arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan holographic sanal gerçeklik gözlüğü Build 2015 etkinliğine damgasını vurdu. Etkinliğin ilk gününde sunumun son bölümlerine doğru HoloLens demo‘su sahne aldı. Ekibin başında bulunan Alex Kipman tarafından yapılan sunumda, oturma odasına benzeyen bir dekor kullanıldı. Sahneye HoloLens ile donatılmış bir özel kamera ve yine HoloLens takan bir kullanıcı geldi. Kullanıcı yaptığı el hareketleri ile oluşan hologram görüntüyü kontrol etmeye başladı. Odayı adeta bir eğlence merkezine çeviren donanım seyircileri büyüledi. Sunumun ilerleyen bölümlerinde bu teknolojinin hangi alanlarda kullanılabileceğine ilişkin çeşitli örnekler verildi. Özellikle mühendislik ve sağlık alanındaki kullanım örneklerine yer verilen demo sunumunda sanal gerçekliğin geldiği son nokta izleyicilere sunulmuş oldu. Sayfamızda yer alan demo sunumuna ait video görüntülerini izleyerek bu yeni teknoloji ile ilgili detaylı bilgi almanız mümkündür.

Microsoft HoloLens‘in Build 2015 etkinliğinde icra edilen demo sunumu ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.