Henüz Puan Verilmedi

Microsoft Band Özellikleri ve İncelemesi

Microsoft Band satışa sunulduğu günden itibaren özellikle sporcuların gözdesi oldu. Ciddi satış rakamlarına ulaşan akıllı bileklik, Microsoft‘un giyilebilir teknoloji pazarındaki lokomotiflerinden bir tanesi. Microsoft Band sahip olduğu sensörler yardımı ile sporcunun attığı adım sayısını, harcanan kalori miktarını, katedilen mesafeyi, nabız, uyku dengesi, vb. birçok veriyi toplayarak kullanıcısına bilgiler sunuyor. Microsoft geçtiğimiz günlerde de akıllı bilekliği için yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile bilekliğe, bisiklet kullanıcıları için yeni özellikler ve sanal klavye desteği eklendi. Windows Phone’da da kullanılmakta olan başarılı sanal klavye uygulaması Word Flow‘u akıllı bilekliğe kazandıran Microsoft bu hamlesi ile bilekliğin cazibesini bir kat daha arttırmış oldu. Aşağıda Microsoft Band inceleme videosu paylaşılmış olup, bu videoyu izleyerek akıllı bileklik ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

YENİ Microsoft Band 2 satışa sunuldu!

Microsoft Band Teknik Özellikleri

  • Ekran: 1.4″ TFT renkli kapasitif ekran, 320 x 106 piksel
  • Sensörler: Optik kalp hızı sensörü, 3-eksenli accelerometer/gyro, Gyrometer, GPS, Ortam ışığı algılayıcı, Cilt sıcaklık sensörü, UV sensor, Kapasitif sensör, Galvanic skin response, Mikrofon
  • Pil: Çift 100mAh Li-ion polymer, Normal kullanım 48 saat (GPS kullanımı bu süreyi kısaltıyor)
  • Bağlantı: Bluetooth 4.0
  • Destek: Windows Phone 8.1, iOS 7.1, Android 4.3-4.4 işletim sistemi

Temel Fonksiyonları: 24 saat kalp hızı monitörü, Adım ölçer, Kalori ölçer, Metin Mesajlaşma, Aramalar, Takvim, e-Posta, Akıllı bildirimler, Dahili GPS, Kalori takibi, Uyku izleme, Egzersiz rehberi, Hedef belirleme, Bisiklet, UV monitörü, Facebook, Twitter, Sanal Klavye, Hızlı okuma, Hava durumu, Kronometre, Zamanlayıcı, Finans

Microsoft Band Sanal Klavye (Word Flow) Nasıl Kullanılır

Daha önce Windows Phone’dan aşina olduğunuz Word Flow sanal klavyenin kullanımı ile ilgili yukarıda paylaştığımız video ile sanal klavyenin detaylı kullanımı anlatılmıştır. Bu videoyu izleyerek sanal klavye kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Microsoft Band Fiyatı

Microsoft Band fiyatı 199 dolar olarak belirlenmiş durumda. Henüz Türkiye‘de online satış sitelerinde (hepsiburada, n11, gittigidiyor, vb.) ve elektronik marketlerde (teknosa, bimeks, vatan, gold, media markt, vb.) satışa sunulmayan akıllı bilekliğe sahip olmak biraz güç.

Microsoft Band ile ilgili fikirlerinizi ve bizlerle paylaşmak istediğiniz hususları aşağıda yer alan formu kullanarak iletebilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.