Henüz Puan Verilmedi

Hastane Randevu MHRS Üzerinden Nasıl Alınır?

Hastane Randevu‘su alabilmek için vatandaşlar ALO 182 hattını telefon ile arayarak randevu alabildikleri gibi aynı zamanda bu amaçla hazırlanmış olan web sayfası ile de randevu alabilmektedir. MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) olarak adlandırılan bu sistem üzerinden randevu almak için yapmanız gerekenler aşağıda resimli olarak adım adım anlatılmıştır. Aynı zamanda yukarıda yer alan video anlatım ile de MHRS Randevu sistemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

MHRS Yeni Üye Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

MHRS sistemi üzerinden hastane randevusu alabilmeniz için öncelikle bu sistemde bir kayıt oluşturmanız gerekmektedir. Bu işlem sistem üzerinde “Yeni Üye Kayıt” olarak adlandırılmaktadır. Yeni üye kaydı gerçekleştiren bir vatandaşın bu işlemi bir daha yapmasına gerek yoktur. Bir defaya mahsus yapılacak bu kayıt işlemi için aşağıda görülen “Vatandaş Giriş Ekranı” altında yer alan “Yeni Üye” butonunu tıklamanız gerekmektedir.

mhrs hastane randevu yeni üye BilgiVersin.com

MHRS Giriş Ekranı Üzerinden Yeni Üye Kaydı Yapabilirsiniz

Yeni Üye butonunun tıklanması ile aşağıda bulunan “Yeni Üye Kaydı” formu karşınıza gelecektir. Bu formda yer alan bilgilerden yanında * işareti olan alanların doldurulması zorunludur. Bunlara ilave olarak “Cep Telefonu” yada “Sabit Telefon” bilgilerinden en az birini doldurmak zorundasınız. Bu formu doldurup “Kaydet” butonunu tıklamanız durumunda sizde sisteme başarılı bir şekilde kayıt olmuş olursunuz.

mhrs hastane randevu yeni üye formu BilgiVersin.com

Yeni Üye Kaydı Formu

MHRS Hastane Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Hastane Randevu Sistemi

MHRS sistemi üzerinde hastane randevusu almak için yukarıda paylaşılan ekran görüntüsünde de yer alan “Vatandaş Giriş Ekranı” üzerinden giriş yapan vatandaşlar aşağıda görülen erkan üzerinden istedikleri bir hastaneden gerekli adımları takip ederek randevu alabilirler. Randevu alabilmek için öncelikle aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi sırasıyla il, ilçe, hastane, klinik, klinik yeri gibi tercihler girildikten sonra “Randevu Ara” butonu tıklanarak muayene olunacak hekim seçilir.

mhrs hastane randevu alma BilgiVersin.com

Sisteme Giriş Yapan Vatandaş Öncelikle Hekim Seçimi Yapması Gerekiyor

Hekim seçildikten sonra, hekimin çalışma cetveli üzerinden uygun olan randevu saati aşağıda görüldüğü gibi seçilir. Seçme işleminden sonra karşınıza gelecek olan “Randevu Onayı” formunda yer alan gerekli bilgileri girdikten sonra “Randevuyu Kaydet” butonu tıklanarak işlem sonuçlanmış olur.

mhrs hastane randevu saati BilgiVersin.com

Seçilen Hekim İçin Çalışma Cetvelinden Uygun Randevu Saati Tercih Edilir

Randevu iptali için ekranın sağ tarafında yer alan “Randevu Geçmişi” linki tıklanarak ilgili kaydın sağ tarafında yer alan “İptal Et” butonu tıklanarak randevu iptali gerçekleştirilir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi – MHRS Nedir?

Kısa adıyla MHRS olarak anılan Merkezi Hekim Randevu Sistemi; kişilerin Sağlık Bakanlığı altında faaliyet gösteren iki ve üçüncü basamak hastane / Ağız ve Diş Sağ.Mrk.lerindeki hekimlere muayene olabilmesi için ALO 182 numaralı telefon hattı üzerinden veya bu amaçla hazırlanmış web sitesi üzerinden randevu alabilecekleri merkezi bir sistemdir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.