Henüz Puan Verilmedi

Messenger Adlı Uzay Sondası 30 Nisan’da Merkür’e Çarpacak – CANLI İZLE

Messenger adlı (MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry and Ranging) uzay sondası görevinin sonuna geldi. 30 Nisan 2015 tarihinde yakıtı bittiği için Merkür’e çarpacak olan uzay sondası 18 Mart 2011 tarihinden bu yana gezegenin yörüngesinde görevini sürdürüyordu. NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) tarafından 2008 senesinde Merkür gezegeni hakkında bilimsel araştırmalar yapması için fırlatılan Messenger adlı uzay sondası, gezegenin yörüngesine giren ilk uzay aracı olma ünvanını da taşıyor. Yakıtı biten araç Merkür’e çarpacak. Türkiye saati ile 22:00’dan itibaren yukarıda yer alan ekrandan canlı yayın olarak izlenebilecek programda uzay aracının son anlarına tanıklık (canlı izle) edebilirsiniz.

Messenger Uzay Sondası Merkür’e Neden Çarpacak?

Messenger adlı uzay sondası aslında görevini başarıyla tamamladı. Merkür’e çarpacak olması bir başarısızlık yada hata değil, uzay aracının yakıtının sona ermesidir. 485 kg.’lık ağırlığı ile 2011 yılından bu yana gezegenin yörüngesinde bulunan araç yakıt stoklarının tükenmesi nedeniyle Merkür gezegenine yaklaşık olarak saatte 10.000km hızla çarpacak ve görevi bu şekilde sona erecektir. Sayfamızın üst bölümünde Messenger ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabileceğiniz bir video yer almaktadır. Buna ilave olarak 30 Nisan 2015 saat 22:00 ‘da başlayacak canlı yayın ile uzay sondasının son anlarına tanıklık etmek için bizi takip edebilirsiniz.

Messenger adlı uzay sondası‘nın Merkür gezegenine çarpması (Bilgiversin.com’da canlı izle) ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

 

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.