Mention Nedir? Twitter’da Mention Nasıl Yapılır?
Henüz Puan Verilmedi

Mention Nedir? Twitter’da Mention Nasıl Yapılır?

Mention nedir? yada Mention ne demek? sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte yeni kavramlar ortaya çıkmaya başladı. Bu kavramların bir çoğunu çevremizdeki müdavimlerden öğreniyor olsak da bazen sorularımıza yanıt bulamıyoruz. Bu yazımızda Twitter‘da Mention nedir? yada Mention ne demek? sorusuna yanıt vereceğiz. Bu kavram aslında “bahsetmek” yada “söz etmek” den başka bir şey değildir. Twitter‘da kullanıcıların tweet atarken kullandığı @ işareti ile başlar. Bu işaretin devamında yazacağınız kullanıcı adı tweet içinde bahsedeceğiniz kişi olmalıdır.

Mention Nedir? Twitter’da Nasıl Kullanılır?

Mention Nedir? Sorusuna Yanıt Bulduk. Peki Nasıl Kullanılır?

Mention Nedir? yada ne demek? sorusuna yanıt bulduktan sonraki işimiz Mention‘ı nasıl kullanacağımızı öğrenmek. Atacağımız tweet’te eğer @ işaretini ve kullanıcı adını tweetinizin başına koyarsanız (1.örnek), sizin takipçilerinizin “Ana Sayfa” larında bu tweet gözükmez. Eğer atacağımız tweet’te eğer @ işaretini ve kullanıcı adını tweetinizin ortasına yada sonuna koyarsanız (2.örnek), sizin takipçilerinizin “Ana Sayfa” larında bu tweet gözükür. Yani bu kullanım normal bir tweete benzer. Ancak takipçileriniz bu mesajınızda bahsettiğiniz kişiyi kolaylıkla bulabilir. Yukarıda her iki kullanım ile ilgili örnek (ekran görüntüsü) yer almaktadır. Eğer bir kullanıcıya DM (Doğrudan Mesaj) atamıyorsanız 1.örnekte yer alan yöntemi kullanarak özel tweet atabilirsiniz. Böylece takipçileriniz bu tweet’i görmeyecektir.

Mention Nedir? sorunuza hala tam olarak yanıt bulamadıysanız Twitter yardım merkezi tarafından oluşturulmuş yardım sayfasını inceleyebilirsiniz. Bu ilave olarak sizde bu konu hakkında merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.