MediaTek Helio X30 Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı
Henüz Puan Verilmedi

MediaTek Helio X30 Özellikleri Nasıl Olacak?

Helio X30MediaTek‘in yeni gözdesi olacak. Chipset üreticisi şirketin son numarası X30 ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Gelen ilk bilgilere göre yeni chipset 10 çekirdekli işlemciye sahip olacak. 4-cluster mimarisi ile gelecek olan chipsetin işlemci dağılımı ise şu şekilde olacak. 2x Cortex-A53 1.0GHz, 2x Cortex-A53 1.5GHz, 2x Cortex-A53 2.0GHz ve 4x Cortex-A72 2.5GHz. Kısa bir süre önce de Helio X20 ile ilgili resmi açıklama yapan şirket rakiplerine gözdağı veriyor.

MediaTek Helio X30 Ne Zaman Çıkıyor?

MediaTek Helio X30 ile ilgili gelen ilk bilgilere göre chipset 2016 yılında tanıtılacak. Ancak bu chipsetle üretilecek ilk akıllı telefon ne zaman raflardaki yerini alır onu bilmek biraz güç. Yeni yonga setinin 16nm FinFet teknolojisi ile üretilmesi bekleniyor. Kullanılacak grafik işlemci (GPU) ile ilgili henüz kesin bir bilgi olmasa da gelen haberlere göre Helio X30‘da Mali-T880 kullanılabilir.

MediaTek Helio X30 ile ilgili gelişmelere bakılacak olursa önümüzdeki yıl 10 çekirdekli işlemcisi olan akıllı telefonların yılı olacak denilebilir. Konu ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.