Henüz Puan Verilmedi

Magic Leap Sanal Gerçekliği Digital Lightfield ile Buluşturacak

Magic Leap adlı merkezi ABD’de bulunan bir şirket öyle bir sanal gerçeklik teknolojisi üzerinde çalışıyor ki bugüne kadar gördüğümüz teknolojilerin papucu dama atılabilir. Henüz bu teknolojinin detaylarına ilişkin çok da somut veriler paylaşılmış değil. Ancak geçtiğimiz aylarda Google tarafından Magic Leap‘e 500 milyon dolar üzerinde yatırım yapıldığı açıklandı. Bu haber sonrasında dikkatleri daha da üzerine çeken şirket çalıştığı teknolojiyi resmi web sayfasında yer alan kısa bir video ile tanıtıyor. Sayfamızda da yer alan Magic Leap videosu, küçük bir çocuğun avuçları içindeki fil ve başka bir küçük çocuğun sevdiği köpek ile kurgulanmış 2 görüntüden oluşuyor.

magic leap artırılmış sanal gerçeklik digital lightfiel nedir bilgiversin.com

Magic Leap

Magic Leap kendisini tanımlarken özellikle iki kavramı vurguluyor, “Dynamic Digitized Lightfield Signal” ve “Digital Lightfiel“. Bu iki kavram arasında teknolojisini tanımlayan şirket tam olarak nasıl bir ürün sunacağını net olarak açıklamıyor. Bu konu hakkında çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Uzmanlar, bu yeni sanal gerçeklik teknolojisinin bir gözlük yardımıyla retinaya resim yansıtarak görüntü oluşturmak olduğunu belirtiyor. Ancak bu bilgi henüz doğrulanmadı. Artırılmış sanal gerçeklik ve sinematik gerçeklik  olarak da tanımlanan bu yeni teknoloji nesneleri 3 boyutlu olarak görmemizi sağlayacak. Yüksek çözünürlükte gerçekçi sanal görüntüler sağlayacak olan bu teknoloji, belki de sanal gerçekliğin yeni tanımı olacak.

Magic Leap‘in elle tutulur bir donanım haline dönüşmeden tam bir tanıtım yapılmayacağı yönünde haberler bulunurken, bu sürecin çok da uzun olmayacağı yine gelen haberler arasında.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.