Henüz Puan Verilmedi

Magic Leap ve Sinematik Gerçeklik Nedir?

Magic Leap adlı şirket tarafından geliştirilen ve sinematik gerçeklik olarak tanımlanan yeni sanal gerçeklik projesi, ilgi çekici bir demo videosu yayınladı. Google‘dan aldığı destekle adından söz ettiren şirket yeni yatırımlar almak için kolları sıvadı. Merkezi ABD / Florida’da bulunan şirketin yaklaşık 1 milyar dolar yatırım alacağına ilişkin söylentiler giderek artıyor. Yatırım alacağı yönünde haberler her geçen gün daha güçlense de, projeye ilişkin detaylar henüz net olarak ortaya koyulmuş değil. Magic Leap ile ilgili bilgiler şirketin YouTube kanalından yayınladığı demo videolardan ibaret diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir videoda (sayfanın üst bölümünde yayınlanmıştır) Magic Leap teknolojisi ile oluşturulmuş görüntülere yer verildi. Videonun açıklamasında herhangi bir özel efekt kullanılmadığı özellikle vurgulanıyor.

Magic Leap Ne Zaman Çıkacak?

Magic Leap ne zaman çıkacak? Sorusu sektöre ilgi duyanlar arasında her geçen gün daha da çok dile getiriliyor. Geçtiğimiz günlerde bir konferansta açıklamalar yapan Magic Leap CEO’su Rony Abovitz, ürünü son haline getirmek için çalıştıklarını vurguluyor. Henüz ürünün ne zaman çıkacağı yönünde açık kaynaklarda bir bilgi paylaşılmış değil. Ancak gelişmelere bakacak olursak yakın zamanda yeni nesil sanal gerçeklik ile tanışacağız gibi gözüküyor. Kısa bir süre önce resmi web sitesinde de güncelleme yapan şirket sayfanın üst bölümünde kendisinden çok söz ettirecek bir görüntü paylaştı. Spor salonunda, tribünde oturan çocukların önünde salonun zemininden yukarı doğru fırlayan bir balinanın gösterildiği videonun nerede ve ne zaman çekildiği tam olarak açıklanmış değil.

magic leap, sinematik gerçeklik, sanal gerçeklik, demo video, ne zaman çıkacak? bilgiversin.com

Magic Leap Resmi Web Sayfasında Paylaşılan Görüntü

Magic Leap ile ilgili daha fazla bilgi almak için daha önce yayınlamış olduğumuz haberimize göz atabilirsiniz. Bu yeni teknoloji kısa süre içinde son kullanıcıya ürün olarak sunulursa, sanal gerçekliğin yeni adı olabilir. Konu hakkındaki fikirleriniz ve merak ettiğiniz hususlar için bize ulaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra sayfamızda paylaşılmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.