Henüz Puan Verilmedi

2015 Yılı Lyrid Meteor Yağmurunu Canlı Yayında İzlemeye Ne Dersiniz?

Lyrid meteor yağmuru her yıl genellikle 16 Nisan – 25 Nisan tarihleri arasında yaşanmaktadır. 22 – 23 Nisan tarihleri arasında bu muhteşem gösteri zirve yapmaktadır. Bilinen en eski meteor yağmuru olan LyridThatcher adlı kuyruklu yıldızdan kopan parçaların gözlemlendiği dönemi kapsar. Bu büyüleyici olayı çıplak gözle izlemek isteyenler akşam saatlerini tercih etmesi gerekiyor. Akşam saatlerinden başlayarak şafak vaktine kadar süren meteor yağmuru olayını siz de gözlemleyebilirsiniz. Ancak şehir ışıklarının az olduğu yüksek noktalardan izlenebilen meteor yağmurunu, bilgisayarınızın başında veya akıllı telefonunuzla izlemek isterseniz aşağıdaki detayları incelemeniz yerinde olacaktır.

12-13 Ağustos 2015 Perseid Meteor Yağmuru Canlı Yayını İçin Tıklayınız…

Lyrid Meteor Yağmurunu Canlı İzle – 22 Nisan 2015

2015 yılında gerçekleşecek Lyrid meteor yağmuru olayını canlı yayında izlemek isteyen ziyaretçilerimiz 22 Nisan 2015‘de bilgisayarlarının başına geçerek, sayfamızı ziyaret etmeleri gerekmektedir. Canlı yayın saati ile ilgili detayları ilerleyen günlerde paylaşacağız. Bu tarihe kadar sayfanın üt bölümünde 2014 yılında gerçekleşen meteor yağmuru canlı video görüntülerinin bant yayınını paylaşıyor olacağız.

2015 Yılı Lyrid meteor yağmuru ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

  1. akif Cevapla

    Bu gok taslari nereye dusuyor bilginiz varmi sehir merkezine zarar veriyorlarmi

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.