Henüz Puan Verilmedi

 Aya Yolculuk İçin Para Topluyorlar:

Temel amacı Ay’ın güney kutbunda bir uzay üssü kurmak maksadıyla araştırma yapmak olan bir proje için internet üzerinden bir grup girişimci para toplamaya başladı.  Yaptıkları hesaba göre projenin gerçekleştirilebilmesi için 780 milyon $’a ihtiyaç var. Projeye internet üzerinden destek verenleri bir sürpriz bekliyor. Para yardımında bulunan destekçilere ait çeşitli hatıraların ayın yüzeyine gömülmesine izin verilecek. Aya yolculuk hayali ile gönderilecek bu hatıralar içerisinde fotoğraf, mektup hatta isterlerse DNA örnekleri bile var.

aya yolculuk lunar mission one BilgiVersin.com

Aya Yolculuk – Lunar Mission One

Kickstarter.com isimli proje fonlama platformu olarak faaliyet gösteren web sitesi üzerinden projelerine destek arayan girişimciler şimdiden oldukça ilgi çekmiş durumdalar. Lunar Mission One adını verdikleri projenin sahibi İngiliz David Iron. Kendisi bir mühendis olan İngiliz girişimci, devletlerin artık uzay araştırmaları için bütçe ayırmadığını, bu tip araştırmalar sayesinde Dünya’daki birçok gizemli doğa olayının açıklanabileceğini düşünmektedir. Bu paranın tamamını internet üzerinden toplamayı düşünmeyen proje ekibi. Şu an için yapmış oldukları girişimlerle dünyanın ilgisini çekmeyi başardılar. Şu zamana kadar sadece projenin hazırlık aşamasında kullanılacak 1 milyon doları toplamaya çalıştıklarını belirten ekip, aya yolculuk hayali ile sadece 232 kişiden 1 ay içerisinde 30.000 dolar topladılar bile.

Dünyada yaşanacak bir felaket neticesinde insanoğlunun neslinin tükenmesine rağmen Ay‘a gönderilecek DNA örnekleri ve diğer hatıralar ile mirası yaşatmayı hedefleyen proje. Bu söylemiyle sıradan birçok insandan bağış almayı başarıyor. Eğer proje başarıyla sonuçlanırsa sizde aya bir hatıra gönderme şansına sahip olabilirsiniz. Sadece 80$ bağışta bulunarak ay yüzeyine size ait bir kapsül içinde hatıralarınızın gömülmesini sağlayabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.