Henüz Puan Verilmedi

LG, Hem Telefon Hem de Saat Özellikleri Taşıyan Melez Bir Katlanabilir Ürün Tasarlıyor

LG, tarafından yapılan bir patent müracaatı, şirketin yeni bir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Gelen bilgilere göre; şirket, hem akıllı telefon hemde akıllı saat özellikleri taşıyan katlanabilir melez bir giyilebilir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu yeni tasarıma melez denmesinin sebebi, cihazın hem saat hemde telefon özelliklerini üzerinde barındırıyor olması. İnternete sızan görüntü incelendiğinde LG tarafından geliştirilen yeni giyilebilir melez, katlanabilir / esnek bir ekrana sahip olduğu anlaşılıyor. Sayfamızda yer alan videolarda bu yeni nesil melez cihazın geliştirilebilmesi için kullanılacak yenilikçi teknolojiler ile ilgili videolar paylaşılmıştır. Bu videolarda Samsung ve LG tarafından geliştirilen esnek ekran teknolojileri yer almaktadır.

LG’nin Melez Giyilebilir Cihazı Ne Zaman Geliyor?

LG tarafından yeni patent başvurusu yapılan bu melez cihazın ne zaman görücüye çıkacağı merak konusu oldu. Gelen haberler, Akıllı saat ve telefon karışımı bir giyilebilir cihaz görünümündeki bu melezin, kısa sürede hazır olmayacağı yönünde. Katlanabilir ekranlı telefon ve saatlerin geliştirilmesi yönünde çalışmalar her ne kadar sürse de, henüz kullanıcıları tam anlamıyla tatmin edecek bir ürün bu güne kadar satışa sunulmadı. Uzmanlar, esnek yada katlanabilir olarak tanımlanan cihazların üretilmesinin önünde bazı teknolojik engeller olduğu görüşünde. Sadece ekranın değil, pil / batarya teknolojisinin de esnek formda tasarlanan giyilebilir cihazlara uygun olarak üretilmesi gerekiyor. Kısa bir süre önce tanıtılan Alüminyum-ion batarya / pil teknolojisi kısa sürede şarj özelliği ve esnek yapısıyla bu tip teknolojilerin geliştirilmesini hızlandıracak.

LG‘nin üzerinde çalıştığı bu melez teknoloji (Akıllı Saat & Telefon) henüz kısa sürede karşımıza çıkmayacak olsa da bu melez teknoloji, katlanabilir / esnek ürünler hakkındaki fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.