Henüz Puan Verilmedi

Lexus Uçan Kaykay Geliştirdiğini Tüm Dünyaya Duyurdu

Uçan kaykay geliştiren Lexus, yayınladığı bir video ile bu gelişmeyi tüm Dünya’ya duyurdu. Teknoloji meraklılarının hatırlayacağı gibi bu ürün aslında ilk değil. Geleceğe dönüş filminin en ilgi çekici unsurlarından biri olan uçan kaykay (hoverboard) daha önce HENDO ismiyle kendisinden söz ettirmişti. Lexus adlı otomotiv şirketi SLIDE adını verdiği proje kapsamında geliştirdiği kaykayı görücüye çıkardı.

Lexus’un Uçan Kaykayı ‘SLIDE’ Nasıl Çalışıyor?

Lexus tarafından SLIDE isimli proje kapsamında geliştirilen uçan kaykay (hoverboard) nasıl bir teknoloji ile çalışıyor? Şirket tanıtım videosunda ve web sitesinde konuyla ilgili derinlemesine bir açıklama yapmamış olsa da (4 Ağu 2015 tarihinde yeni bir video ile detaylar ortaya çıktı, video sayfanın üst bölümünde yayınlandı) bu sıra dışı kaykayın sıvı nitrojen soğutması kullanan süper iletkenler ve sabit mıknatıslardan üretildiği biliniyor. Manyetik kaldırma gücünü kullanan Lexus, geliştirmiş olduğu ürün ile ilgili detaylı bilgileri ilerleyen zamanlarda duyuracağını belirtiyor. Ancak siz değerli ziyaretçilerimizin bu teknolojinin detaylarına ilişkin fikir sahibi olabilmesi için hemen yukarıda bir video paylaştık. Uzun yıllar önce aslında bu teknoloji ile ilgili bazı deneysel çalışmalar yapılmaktaydı. Bu videoda çalışmalara ilişkin bilgiler yer almaktadır.

uçan kaykay, lexus, slide, hoverboard, nasıl çalışıyor? bilgiversin.com

Uçan Kaykay – Hoverboard, Lexus Slide

Lexus‘un SLIDE projesi kapsamında geliştirdiği uçan kaykay (hoverboard) ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve düşünceleri bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.