Henüz Puan Verilmedi

LAPKA ile Yediğiniz Gıdanın Organik Olup Olmadığını Tespit Etmeniz Mümkün

LAPKA, bilinçli tüketiciler ve yaşam konforunu arttırmak isteyen insanlar için pratik bir cihazlar üreten bir firma. Sahip olduğunuz iPhone cep telefonu ile çalışan LAPKA modülleri, küçük ve kullanışlı sensörlerden oluşuyor. Şu an için 4 farklı sensörü bulunan cihaz ile Organik Gıda, Radyasyon, Nem ve EMF Tespiti yapılabiliyor. Elbette en dikkat çekici tarafı organik gıdaları tespit edebilmesi. LAPKA‘nın üretmiş olduğu bu sensörler ayrı ayrı kullanılabildiği gibi tümü birleştirilerek tek bir cihazmış gibi de kullanılabiliyor. Yukarıda yer alan video’da PEM adı verilen sensör grubu tek bir pakette satışa sunulmaktadır. Radiation (Radyasyon), Electromagnetic fields (EMF), Humidity (Nem) ve organic (Organic) modülleri içeren PEM, iPhone‘a yüklenen bir uygulama ile çalışmaktadır.

Lapka Radiation (Radyasyon) Ölçümü Modülü

Radiation (Radyasyon) modülü ve iPhone uygulaması ile çevrenizdeki radyasyon seviyesini yaklaşık olarak 2 dakika içerisinde ölçmeniz mümkün. Bu modül firma tarafından 119 Euro fiyat ile satışa sunulmuştur.

Lapka Organic (Organik Gıda) Tespiti Modülü

Organic (Organik) modülü ile çiğ meyve ve sebzelerin içerisinde bulunan azot bazlı gübrelerin geride bıraktığı nitrat miktarı ölçülmektedir. Her meyve ve sebze için belirlenmiş olan nitrat sınırı bulunmaktadır. İşte bu cihaz / sensör sayesinde tüketeceğiniz gıdaların organik olup olmadığını anlamanız mümkündür. Yukarıda yer alan videoda bu modülün nasıl kullanılacağı anlatılmaktadır. Bu modül firma tarafından 79 Euro fiyat ile satışa sunulmuştur.

Lapka EMF (Elektromanyetik Alan) Ölçüm Modülü

EMF (Elektromanyetik Alan) ölçüm modülü ile elektronik cihazlar , kablosuz vericiler ya da yakındaki elektrik hatları ile çevrenizde oluşan elektromanyetik alanlar ölçülebilir. Yüksek Frekans ve Düşük Frekans ölçümleri yapabilen EMF modülü ile kendinizi yada çocuğunuzu bu olumsuz alanlardan uzak tutabilirsiniz. Bu modül firma tarafından 79 Euro fiyat ile satışa sunulmuştur.

Lapka Humidity (Nem) Ölçüm Modülü

Humidity (Nem) ölçüm modülü ile ortamın sıcaklığı ve bağıl nem ölçümü yapabilirsiniz. Bu sayede yaşam konforunuzu arttırabilirsiniz. Bu modül firma tarafından 79 Euro fiyat ile satışa sunulmuştur.

LAPKA adlı firma tarafından üretilen ve gündelik hayatınıza sokabileceğiniz bu modüller hakkında detaylı bilgi almak için firmanın resmi web sayfasını inceleyebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.