Henüz Puan Verilmedi

KYK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yüksek öğretim öğrencilerinin Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK’dan almış oldukları öğrenim kredisi ve katkı kredisi geri ödemelerini yapması gerekmektedir. Bu maksatla kyk borç sorgulama işlemini internet üzerinden yaparak geri ödemelerini gerçekleştirebilirler. Öğrenciler bu borç sorgulama işlemini KYK web sitesinden yapabileceği gibi e-Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresli e-Devlet kapısı üzerinden  de yapabilirler.

kyk borç sorgulama BilgiVersin.com

KYK Borç Sorgulama

Yukarıda yer alan ekran görüntüsünde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu E-Hizmetler sayfası üzerinden yapabileceğiniz sorgulama işlemlerinin listesi yer almaktadır. Bu listede yer alan öğrenci öğrenim kredisi, burs ödeme bilgileri, öğrenci katkı kredisi ve diğer sorgulamaları kullanarak kyk borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

kyk borç sorgulama e-devlet BilgiVersin.com

e-Devlet üzerinden KYK borç sorgulama

Yukarıda yer alan ekran görüntüsünde ise e-Devlet kapısı uygulamaları içerisinde yer alan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu uygulamaları yer almaktadır. Bu uygulamalar ile ihtiyacınız olan sorgulama işlemlerini e-Devlet şifrenizi kullanarak yapabilirsiniz. KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama ve KYK Katkı Kredisi Sorgulama uygulamaları bu hizmetlerden en çok kullanılanlarıdır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.