Henüz Puan Verilmedi

Kurşun Geçirmez Sıvı, Zırhlı Yelek Üretiminde Kullanılabilecek

Kurşun geçirmez sıvıMoratex Enstitüsü uzmanları tarafından geliştirildi. Euronews ve BBC’de yer alan haberlere göre Polonyalı bilim insanlarınca geliştirilen bu yeni madde jel benzeri bir forma sahip. Oldukça hafif ve güvenilir olarak değerlendirilen kurşun geçirmez sıvı zırh, özellikle güvenlik güçleri tarafından kullanılan zırhlı yeleklerin üretilmesinde kullanılacak. Bilindiği gibi mevcut kurşun geçirmez yelekler üretimde kullanılan maddelerden dolayı oldukça ağır. Yeni sıvı ile yelekler hem daha hafif hem de daha güvenli olacak. Sayfamızda yer alan videolarda yeni sıvı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Kurşun Geçirmez Sıvı, Hangi Alanlarda Kullanılacak?

Kurşun geçirmez sıvı olarak adlandırılan bu yeni madde, sadece güvenlik güçlerinin ihtiyacı olan kurşun geçirmez yelek üretiminde kullanılmayacak. Uzmanlar bu yeni maddenin tehlikeli sporlarda koruma ekipmanlarının üretiminde de kullanılabileceğini belirtti. Güvenlik güçleri tarafından kullanılan zırhlı yelekler insanları sadece kurşun yaralanmalarından değil aynı zamanda mermi isabeti neticesinde oluşan titreşimlerin yarattığı iç organ kanamalarından da koruyacak.

Kurşun geçirmez sıvı, olarak isimlendirilen bu jelimsi yeni sıvı madde ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.