Henüz Puan Verilmedi

Akıllı Telefonlar ve Kameralar KULA ile 3D’ye Kavuşacak:

3D resim ve video günümüzde bu amaçla tasarlanmış cihazlar sayesinde elde edilebilmektedir. İzlanda Reykjavik’de Kúla Inventions Ltd. adlı şirket tarafından geliştirilen özel tasarım lensler sayesinde sahip olduğunuz kamera yada cep telefonu bir anda 3D özelliğine sahip oluyor. Patentli tasarımı ile dikkat çeken KULA sadece optik bir donanım. Kameraların ve akıllı telefonların objektiflerine monte edilebilen donanım harika 3D fotoğraflar ve videolar çekebilmemizi sağlıyor. Şu anda kickstarter üzerinden bu harika projeye fon arayışı içerisinde olan şirket, yaptığı bu basit donanımla fotoğraf meraklılarının dikkatlerini çekmeyi başardı.

kula deeper bebe BilgiVersin.com

KULA Deeper  ve KULA Bebe

Şirketin internet sitesinde cep telefonları ve bilgisayarlara yüklenebilen bir de yazılımı mevcut. Bu yazılım sayesinde çekmiş olduğunuz fotoğraflar ve videoları saniyeler içerisinde 3D olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Kula Deeper adı verilen ürün ile DSLR (Profesyonel Dijital Fotoğraf Makinesi) kameralar 3D özelliğine sahip olurken. Kula Bebe ile de akllı telefonlar 3D özelliğe sahip olabilmektedir.

Şu an için donanım iPhone 4S, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad mini/air, Samsung Galaxy S4 / S5 ve Samsung Note 3 ile birlikte kullanılabilmektedir. Ancak şirket diğer telefon modelleri için de çalışmalarını sürdürmektedir. Kula Deeper ise şimdilik 52mm, 62mm, 67mm, 72mm ‘lik lenslere uygulanacak modellere sahip. Ancak 2015 yılı içerisinde daha fazla seçenek sunacaklarını belirtmektedirler.

KULA Resmi Web Sayfası

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)