Klima İçin Elektrik Tasarruf Cihazı (The Mister)
Henüz Puan Verilmedi

The Mister Elektrik Tasarruf Cihazı ile Klima’da %30 Tasarruf Ediliyor:

Yaz aylarının o sıcak günlerinde evlerimizde yada ofisimizde klima ile serinlerken ay sonunda gelecek elektrik faturası ile tekrar terlemeye başlarız. Ancak yine de klimalar özellikle sıcak şehirlerde bizlere vazgeçilmez bir yaşam konforu sağlamaktadır. Bu konforun bedeli de zaman zaman oldukça ağır olabilmektedir. İşte bu ağır fatura yükünü hafifletmek için, ABD merkezli bir şirket klimalarda kullanılacak bir elektrik tasarruf cihazı geliştirdi. Üstelik akıllı bir kontrol sistemi ile yönetilebilen bu elektrik tasarruf cihazı oldukça basit bir mantıkla çalışmaktadır. Sıcak bir günde tenimizin ıslanması durumunda, ıslak yüzeyin üzerinde bulunan sıvının buharlaşması esnasında ciddi bir serinlik hissi yaşarız. Yaşadığımız his sadece psikolojik olmayıp aynı zamanda fizyolojik olarak da açıklanabilir bir mantığa dayanmaktadır. The Mister adlı cihaz aynı mantıkla çalışan bir elektrik tasarruf cihazı olarak kickstarter adlı proje fonlama platformunda dikkat çekmeyi başardı.

The Mister Elektrik Tasarruf Cihazı’nın Öne Çıkan Özellikleri:

Bilgisayar ile Optimize Edilmiş Performans: Cihaz, üzerinde bulunan işlemci sayesinde belirtilen sıcaklık seviyesinde otomatik olarak çalışmaktadır.
Mobil Uygulama: Akıllı telefonlara yüklenebilen yazılım sayesinde cihazın durumu ve performansına ilişkin raporları izlemek mümkündür.
Gelişmiş Özellikler: Enerji ihtiyacını üzerinde bulunan güneş panelinden karşılar. WiFi ile kablosuz ağlara bağlanarak yönetim ve raporlama imkanı sunar.
Kolay Kurulum: Sadece dakikalar içerisinde The Mister kurulumu yapmak mümkündür.

The Mister elektrik tasarruf cihazı üzerinde çeşitli sensörler bulunmaktadır. Bu sensörler sayesinde elektrik tasarruf cihazı çalışması kontrol edilebilmektedir. Cihazın devreye girebilmesi için birkaç şartın oluşması gerekmektedir. Bunlar; dış ortam sıcaklığının belirlenen eşik değerinin üzerine çıkması, fan sesinin tespit edilmesi, kompresör tarafından üretilen elektromanyetik alanın hissedilmesidir.

The Mister kickstarter.com tanıtım sayfası

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

  1. havalandırma Cevapla

    gerçekten işe yarıyor mu deneyenler oldu mu mantıklı geldi bana ama

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.