Henüz Puan Verilmedi

Kişisel Güvenlik için Geliştirilmiş Giyilebilir Teknolojiler

Kişisel güvenlik tedbirleri günümüzde her insanın önem vermesi gereken temel güvenlik önlemlerinin başında gelmektedir. Gerek ülkemizde gerekse dünyanın dört bir yanında her yıl binlerce insan özellikleri yalnız oldukları bir anda saldırıya, tacize, kaçırma girişimine, şiddete, hızsızlık yada gasp girişimine uğramaktadır. Bu tip istenmeyen durumlarda çoğunlukla soğukkanlılığımızı yitirip sağlıklı düşünemez hale geliriz. Bize yardım edecek birilerine ulaşma şansımız olsa bile yaşadığımız panik hali doğru karar vermemizi engelleyebilir. Bilinç kaybı, şoka girme, yada yardım isteyecek telefon yada benzeri bir cihaza ulaşma şansına sahip olmadığımız durumlarda da çaresizliğimiz bir kat daha artabilir. İşte bazı girişimciler insanların kişisel güvenliğini tehdit eden bu çaresiz anlarda onlara destek olabilecek giyilebilir teknolojiler geliştirmiş. Sizler için bu ürünleri detaylı olarak inceledik. İşte kendinizi güvende hissettirecek kişisel güvenlik cihazları;

Kişisel Güvenlik için Artemis Akıllı Kolye

Artemis akıllı takı, estetik ve teknolojiyi bir araya getiren harika bir giyilebilir teknoloji ürünü. Üç farklı tasarımla gelen takının kolye ve iki farklı clip versiyonu mevcut. Tehlike hissettiğini anda cihazı etkinleştirmek için üç kez dokunmanız yeterli. Bu andan itibaren ses kaydı başlatan cihaz aynı zamanda önceden belirlenmiş kişilere konumunuzu bildirir ve onları çağırır. Eğer yanlışlıkla alarmı aktive ederseniz, cep telefonunuzu kullanarak devre dışı bırakmanız mümkün. Ürün ile ilgili detaylı tanıtım videosu yukarıda yer almaktadır. Cihaz web sayfasını üzerinden ön siparişe açılmıştır. Web sayfasında Artemis akıllı takının fiyatı 49 dolar olarak belirtilmiş.

Sefalet Güvenlik Bilekliği

Safelet güvenlik bilekliği oldukça hoş bir tasarıma sahip. Dışarıdan bakıldığında pek de teknolojik bir cihaz görünümü taşımıyor. Bu bileklik üzerinde yer alan panik butonu tıklandığında alarm etkinleştiriliyor. Bileklik bluetooth üzerinde akıllı telefonunuza bağlanarak mahkemede delil için kullanılacak ses kaydını başlatıyor. Aynı zamanda sizin belirlemiş olduğunuz mesajı istediğiniz numaraya gönderebilir ve acil numaralarına çağrı atabilir. Safelet bilekliğin iki farklı modeli bulunmaktadır. 79 ve 109 dolarlık iki farklı fiyat ile satışa sunulan ürünü web sayfasından vereceğiniz siparişle temin etmeniz mümkün.

Cuff, Charm Alarm, The React Sidekick ve Shadow Kişisel Güvenlik Ürünleri

Kişisel güvenliğinizi sağlayacak yukarıda belirtilen giyilebilir teknoloji ürünlerine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Cuff, Charm Alarm, The React Sidekick ve Shadow bunlardan bazıları. Cuff, kişisel güvenlik için kullanabileceğiniz bir akıllı takı. Charm Alarm ise kişisel eşyalarınızı çalmak isteyen kişilere hiç de hoşlarına gitmeyecek bir sürpriz yapıyor. Ve çalınan eşya sizden uzaklaştırıldığında alarm çalmaya başlıyor. The React Sidekick, küçük bir anahtarlık görünümünde olup tehlike anında kullanabileceğiniz bir panik butonuna sahip. Shadow ise üzerinizde istediğiniz herhangi bir yere takabileceğiniz aksesuar görünümünde.

Kişisel güvenlik için üretilen bu giyilebilir teknoloji ürünleri hayatınızda hiç de karşılaşmak istemeyeceğiniz bir durumda yaşamınızı kurtarabilir. Sizde bu ürünler ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizimle paylaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.