Henüz Puan Verilmedi

Sahip Olduğun Potansiyeli Kullan Ve Kinetik Enerji ile Şarj Et:

Gelişen dünyada teknoloji dört bir yanımızı sarmış durumda. Geçmişte hayatımızdaki en teknolojik cihaz evlerimizdeki televizyondu. Ancak şimdilerde cep telefonları, müzik çalarlar, tablet bilgisayarlar, giyilebilir cihazlar v.s. çevremizi sarmış durumda. Saymış olduğumuz bu cihazlar mobil olduğu için enerji ihtiyacı da üzerilerinde bulunan bataryalardan karşılanmaktadır. Hal böyle olunca bu cihazlardan faydalanma limitlerimiz bataryanın şarj ömrü kadar olmaktadır. Bu mobil cihazların bataryaları bittiğinde elinizdeki şarj cihazıyla en yakın prizi aradığınız bir an mutlaka olmuştur. İşte bir grup girişimci bu derdimizi ortadan kaldıracak bir ürün tasarladı. Kinetik enerji nin  hayatımızın her anında var olduğunu gören bu girişimciler bu enerji kaynağını kullanmak için yola çıkmışlar. Üretmiş oldukları cihaz ile hareketlerimiz neticesinde ortaya çıkan enerjiyi depolayan ve gerektiğinde bu enerjiyi başka bir cihazı şarj etmek için kullanabilen bir ürün ortaya çıkardılar.

kinetik enerji şarj ampy BilgiVersin.com

Hem spor yapın hem de depoladığınız enerjiyi AMPY ile kullanın.

Giyilebilir bir ürün olan Ampy isimli cihaz, üzerinde bulunan lityum iyon batarya’ya hareketiniz neticesinde ortaya çıkan kinetik enerjiyi depolamaktadır. Sahip olduğunuz cep telefonu yada herhangi bir USB-powered bir cihazı Ampy kullanarak şarj edebilirsiniz. İşe giderken attığınız her adım, yada öğlen arası yaptığınız bir sağlık koşusu Ampy’nin kinetik enerji yakalaması için bir fırsattır. Dünyanın en temiz enerji kaynağını depolama fırsatını veren bu ürün gelecekte sahip olduğumuz tüm mobil cihazların enerji ihtiyacını karşılayabilecek bir potansiyele sahip.

Eğer üretmiş olduğunuz kinetik enerji miktarını takip etmek ve bunun için yakmış olduğunuz kaloriyi ölçmek isterseniz Ampy için geliştirilmiş olan akıllı telefon uygulamasını kullanabilirsiniz.

Ampy hangi cihazların şarjı için kullanılabilir:

kinetik enerji ampy BilgiVersin.com

Ampy ile hangi cihaz için ne kadar enerji kaynağı yaratabilirsiniz?

Ampy depolamış olduğu kinetik enerji‘yi tüm akıllı telefonların şarj edilmesinde, USB 2.0USB 3.0 veya mikro-USB bağlantı noktasından şarj edilebilen cihazlarda kullanabilmektedir. Ampy henüz bir dizüstü bilgisayar yada tablet için gerekli olan yeterli seviyede gücü karşılayamamaktadır. Ancak şirket bu yöndeki çalışmalarına devam etmektedir. Yakın bir gelecekte bu eksikliğin giderileceğini söyleyebiliriz.

Kinetik Enerji Nedir?

Kinetik enerji nedir? sorusuna verilecek en kısa yanıt: Herhangi bir cismin yapmış olduğu hareket neticesinde sahip olduğu enerjiye kinetik enerji denir. Bahse konu cismin yapmış olduğu harekete göre kinetik enerji çeşidi tanımlanmaktadır. Bu kapsamda 2 çeşit kinetik enerji bulunmaktadır. Bunlardan birincisi öteleme kinetik enerji diğeri ise dönme kinetik enerji olarak tanımlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)