Henüz Puan Verilmedi

Siyah Halka Bu Sefer de Kazakistan Semalarında Görüldü

Siyah halka olarak adlandırılan ve gökyüzünde oluşan bu sıra dışı görüntü izleyenleri şaşkına çeviriyor. Geçtiğimiz günlerde Kazakistan‘ın Akmola eyaletindeki Şortanlı köyünde gerçekleşen bir olay, kısa sürede ilgi odağı oldu. 2 dakikayı aşan bir süre gökyüzünde izlenen bu ilginç siyah halka köylüler tarafından şaşkınlıkla takip edildi. Köylülerden birisi siyah halkanın videosunu çekerek popüler video paylaşım sitesi YouTube‘da yayınladı. Sayfamızın üst bölümünde de yer alan siyah halka videosu kısa sürede on binlerce defa izlendi.

Gökyüzünde Oluşan Siyah Halka Sırrı Nedir?

Siyah halka olarak adlandırılan bu oluşum aslında ilk kez görüntülenmedi. Geçen yıl da İngiltere‘de görüntülenen esrarengiz siyah halka çok konuşulmuştu. Birçok insan bu oluşumu UFO, böcek yada kuş sürüsü olarak açıklarken yayınlanan bir video ile bu sıra dışı gökyüzü olayına açıklık getirildi. Yukarıda paylaştığımız bu video İngiltere’de yaşanan olaydan bir süre sonra çekildi ve YouTube’da yayınlandı. Görüntülerde, hazırlanan bir düzenek ile halka şeklinde bir alev topu oluşturuluyor ve sonrasında bu alev topu siyah bir duman olarak gökyüzüne yükseliyor. Duman gökyüzüne yükselirken giderek genişliyor ve siyah halka şeklinde gözüküyor. Geçtiğimiz yıl İngiltere’de görüntülenen bu oluşumun ne olduğu resmi olarak açıklanmazken yayınlanan bu video ile tartışmalara bir son verilmiş ve bunun bir yanıltıcı video olduğu düşünülmüştü. Ancak Kazakistan‘da görüntülenen siyah halka oluşumunun ne şekilde meydana geldiğine dair henüz bir değerlendirme yapılmadı.

Siyah halka ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve gökyüzünde oluşan bu esrarengiz oluşum videosu ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.