Kayıp Alarmı Projesi Nedir?
Henüz Puan Verilmedi

Kayıp Alarmı Projesi Sayesinde Artık Teknoloji ile Kayıp Aranıyor:

Kayıp Alarmı Projesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü – Asayiş Dairesi Başkanlığı, kayıp arama sürecini elektronik ortama taşıdı. Uzunca bir süredir kaybolmuş olan ve yaşadığına dair şüphe duyulan vatandaşları teknoloji yardımıyla aramanın önemini bilen Emniyet Genel Müdürlüğü Kayıp Alarmı Projesi ile yakınlarını arayan insanlara büyük bir hizmet kazandırdı. Özellikle kaybolan çocukların bulunmasının sıradan bir asayiş olayı olmadığını, toplumun bu konuya büyük hassasiyet gösterdiğini tespit eden Polis teşkilatı, halk ile etkileşim içerisinde olacak bir sisteme imza attı.

Kaybolan kişilerin bulunması toplumsal bir sorumluluktur. Kaybolan kişilerin yakınları, kayıplarını ararken bildiği tüm verileri polis ile paylaşmaktadır. Ancak bu veriler kayıpların bulunması için her zaman yeterli olmamaktadır. Medya organlarının zaman zaman kayıp olaylarına karşı farkındalık yaratmak için çaba göstermesi yada sosyal medyada yapılan kayıp aranıyor çağrıları kayıpların bulunabilmesi için büyük fayda sağlamaktadır. Polis teşkilatı da bu gücün farkına vararak yeni sistem ve yöntemler geliştirerek Kayıp Alarmı Projesi’ni hayata geçirdi.

Kayıp Alarmı Projesi ile kayıp yada kaçırılmış olan kişilerin eşkali, tanımlayıcı temel bilgileri ve fotoğrafı kişinin kaybolduğu yer olarak değerlendirilen bölgede bulunan kişilere SMS yada MMS vasıtasıyla gönderilmektedir. Bu sayede o bölgede bulunan halkın dikkati çekilerek kayıp arama süreci hızlandırılıyor. Kayıp Alarmı Projesi, Kayıp Alarmı Koordinasyon Merkezi tarafından işletilecek olup aynı zamanda Facebook ve twitter gibi sosyal medya hesapları üzerinden de kaybolan kişilere ait bilgilerin paylaşımı sağlanacaktır.

Kayıp Alarmı Projesi Sosyal Medya (Facebook, Twitter ) Hesapları:

Facebook Kayıp Alarmı Sayfası , Twitter Kayıp Alarmı Hesabı

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.