Henüz Puan Verilmedi

Japonya’da 3 defa Katlanabilen Yeni Amoled Ekran Tanıtıldı:

Japonya’da (Yokohoma City) yapılan Ekran İnovasyonu 2014 (Display Innovation 2014 Trade Show) Fuarında, Semiconductor Energy Laboratory (SEL –  Yarı İletken Enerji Laboratuvarı) adlı firma tarafından geliştirilen yeni nesil katlanabilir ekran tanıtıldı. 8.7″ ebadında olan katlanabilir bu Super AMOLED ekran 254 ppi piksel yoğunluğuna sahip olup, 1920 x 1080 piksel çözünürlük desteklemektedir. Aynı firma tarafından geliştirilen 5.9″ büyüklüğünde bir ürün tanıtımı daha yapıldı. Ancak 720P çözünürlüğe sahip bu ekranın dokunma (touch) desteği bulunmamaktadır.

katlanabilir ekran foldable display BilgiVersin.com

Katlanabilir Ekran 100.00 Defa Katlamaya Dayanıklı

Katlanabilir Ekran Öne Çıkan Özellikleri:

SEL tarafından geliştirilen bu yeni nesil katlanabilir ekran tam 3 defa katlanabiliyor. Bu sayede bir akıllı telefon boyutlarına gelen bu ekran toplamda 100 bin defa katlanabilme özelliğine sahip. Farklı yüzeylerin bir araya getirilmesi neticesinde oluşturulan bu katlanabilir ekran aynı zamanda üzerine tümleşik olarak yerleştirilmiş bir video yongası da içermektedir.

Bu teknolojinin geliştirilmesi ile ileride e-kitap okuyucuları yada tabletlerimizi aynı bilim kurgu filmlerinde olduğu gibi katlayıp çantamızın bir köşesine sıkıştırabileceğiz.

 

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)