Henüz Puan Verilmedi

Kablosuz Şarj Samsung Galaxy S6 ile Standart Olabilir

Kablosuz şarj teknolojisi bir süredir zaten kullanılıyor. Ancak birçok cep telefonu üreticisi bu teknolojiyi halen opsiyonel donanımlar ile kullanıcılarına sunuyor. Samsung da bu üreticilerin başında geliyor. Samsung Galaxy S5, Galaxy S4, Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 4 halihazırda bu teknoloji ile uyumlu. Ancak ürünü satın alan tüketiciler bu özelliğe standart donanım ile sahip olamıyor. Akıllı telefonuna kablosuz şarj özelliği kazandırmak isteyen kullanıcıların öncelikle akıllı telefonun arka kapağını değiştirmeleri gerekiyor. Samsung bu özelliği telefonlarına kazandırmak isteyen kullanıcılar için S-View Kablosuz Kılıf satışa sunmuş durumda. Bu kılıfı satın alan kullanıcılar aynı zamanda Wireless Charging Pad mini adlı şarj ünitesini de satın almak zorunda. Gelen haberlere göre Samsung Galaxy S6 da kablosuz şarj özelliği ile gelecek. Aslında böyle olacağını söylemek çok da zor değil elbette. Ancak beklentiler ekstra bir donanım gerektirmeden telefonun bu özelliği destekleyeceği yönünde.

Kablosuz Şarj Standartları Nelerdir?

Kablosuz şarj teknolojisi ile ilgili 3 adet standart bulunmaktadır. Bunlar Qi Wireless, Power Metters Aliance (PMA) ve Alliance for Wireless Power (A4WP). Ancak gelen bilgilere göre PMA ve A4WP aralarında yapmış oldukları anlaşma ile güçlerini birleştirme kararı aldı. Samsung üretmiş olduğu kablosuz şarj cihazlarında Qi Wireless standardını kullanmaktadır. Samsung’a ait yukarıda bahsedilen şarj donanımları Qi Sertifikası taşımaktadır. Tüm Qi Sertifikası bulunan cihazların listesi bir web sayfası üzerinden paylaşılmaktadır.

Kablosuz Şarj Kılıfı ve Şarj Pad Fiyatı

Kablosuz şarj kılıfı ve şarj pad, elektronik marketlerde (teknosa, bimeks, gold, mediamarkt, vatan, vb.) ve online satış sitelerinde (n11, hepsiburada, gittigidiyor, vb.) satışı yapılmaktadır.

n11.com’da Samsung Galaxy S5 Kablosuz Şarj Pad ve Flip Cover Kılıf fiyatı: 180 TL (KDV Dahil)

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.