Henüz Puan Verilmedi

JyroBike ile Bir Günde Bisiklet Sürmeyi Öğrenebiliyorsunuz:

Her anne baba için çocuklarının bisiklet sürmeyi öğrenmesi istenir ama aynı zamanda bu durum bir o kadar da korkutucudur. Parklarda, sokak aralarında iki tekerlekli bisikletlerin arkasından koşturan anne babaları her zaman görebilirsiniz. İşte bu korkuları tamamen geride bırakacak bir jant teknolojisi ile bisiklet sürmeyi öğrenmek sadece 1 gün sürüyor. JyroBike adı verilen bu harika bisiklet ile sadece bir gün içerisinde bisikleti korku olmaktan çıkarıp keyfe dönüştürebiliyorsunuz.

JyroBike Nasıl Çalışıyor:

jyrobike teknik bilgi BilgiVersin.com

JyroBike Teknolojisinin Sırrı

Bisiklete binerken ilk başlarda herkesin yaşadığı temel sorun yalpalamaktır. Bu yalpalama neticesinde sürüş kabiliyetinizi kaybedip düşersiniz. JyroBike sahip olduğu teknoloji ile bu durumu ortadan kaldıracak düzeltme hareketini üreterek bisikleti dengeler ve rahat bir sürüş sağlar. JyroBike’ı ilk defa görenler bisikletin sihirli olduğunu hatta bu görüntülerin bir ilüzyon gösterisi olduğunu düşünmektedir. Aslında bisikletin sahip olduğu teknoloji “gyroscopic precession” diye bilinen bir bilimsel kavrama dayanmaktadır. Bu bilimsel kavram temel olarak yerçekimi kuvvetine karşı direnç gösteren ve buna karşı dengeleyici kuvvet üreten bir mekanizma ile açıklanmaktadır. Bu dengeleyici kuvvet sayesinde sürücü bisiklet üzerinde daha dengeli bir sürüş konforuna sahip olur. Bu destek sayesinde kısa süre içerisinde bisiklet sürmeyi öğrenir.

JyroBike ile bisiklet sürerken sınırsız bir dengeleme yeteneği beklemek çok gerçekçi olmayacaktır. Bu bisiklet ile her derece yalpalamaya karşı düzeltme kuvveti üretmek mümkün değildir. Ancak özellikle bisiklet sürmeyi öğrenmeye başlayan yeni sürücülerin kabusu olan bisikletten düşmeyi neredeyse imkansız hale getiren bu buluş sayesinde korkularımızı bir kenara bırakarak kısa süre içerisinde bisiklet sürmeyi öğreniyorsunuz.

Çocuklar için ilk bisiklet sürme deneyimleri esnasında yaşanan küçük kazalar neticesinde oluşan korkuyu en aza indiren bu müthiş buluş sayesinde “Ben bunu yapıyorum” diyebilmek artık çok kolaylaşıyor. JyroBike üzerinde kullanılan teknoloji sayesinde sadece bisiklet sektörü değil motorlu ve iki tekerlekli araçların da gelecekte çok daha stabil bir sürüş yeteneği kazanacağını düşünüyorum.

Kaynak: jyrobike.com

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)