İzmir Kalkınma Ajansından Büyük Destek
Henüz Puan Verilmedi

Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programı:

İzmir Kalkınma Ajansının (İZKA) 26 Haziran’da başlattığı Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programı başvurularında sona gelindi. 12 Eylül tarihinde online müracaatların sona erdiği mali destek programı için 19 Eylül tarihine kadar başvuru sahiplerinin dosyalarını teslim etmesi gerekiyor.

Bu mali destek programıyla “İzmir’in bilgi toplumuna dönüşüm sürecinin hızlandırılması ve bu süreci destekleyecek uygulamalarının yaygınlaştırılması, bu amaca hizmet edecek şekilde, İzmir’de işletmelerin belirlenen öncelikli alanlarda kaliteli bilgi iletişim teknolojileri üretmelerinin sağlanması” amaçlanmaktadır.

15 Milyon TL gibi büyük bir destek tutarının ayrıldığı programa kar amacı güden ticari kurumlar ile kar amacı gütmeyen kamu kurumları başvurabilecek. Destek tutarının yarısı ticari diğer yarısı kamu kurumlarının projelerine destek olarak verilebilecek. Kamu kurumları başvuruları esnasında sundukları proje bütçesinin %75’ine kadar destek alabilecekken, ticari kurumların proje destek oranları ise %50 oranında olabilecek.

Başvuruların Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi Proje ve Faaliyet Destek Modülü (KAYS) üzerinden alınması 12 Eylül tarihi itibariyle sona erdi. Sistem üzerinden başvurularını yapmış olan kurumların 19 Eylül tarihine kadar dosyalarını teslim edecekler. Teslim edilen dosyalar ilgili komisyonlar tarafından incelendikten sonra 2014 yılı sonuna doğru kabul edilen proje sahipleri ile sözleşme imzalanması bekleniyor.

Projeler 12 aylık bir süre içerisinde hayata geçirilecek olup, İZKA belirtilen süre sonunda sözleşme çerçevesinde belirtilen proje destek tutarını proje sahibine vermiş olacak.

 

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)