iPhone WiFi Bağlantı Sorunu Çözümü
Henüz Puan Verilmedi

iPhone WiFi Bağlantı Sorunu Yaşadığınızda Ne Yapmanız Gerekiyor?

iOS işletim sistemi ile çalışan iPad yada iPhone Wifi bağlantı sorunu yaşamanız durumunda aşağıdaki ayarları gözden geçirerek çözüm bulabilirsiniz. Ancak öncesinde sorunun kendi cihazınızdan kaynaklanmadığından emin olmanız gerekmektedir. Bu maksatla öncelikle hizmet aldığınız wifi noktasının diğer cihazlar tarafından normal olarak kullanılıp kullanılmadığından emin olun. Eğer diğer cihazlarda da bağlantı sorunu mevcut ise problemin kaynağı sizin cihazınız olmayabilir. İkinci olarak da hizmet aldığınız WiFi modeminizi kapatıp açmayı denemelisiniz. Eğer modem kaynaklı geçici bir sorunla karşı karşıya iseniz bu şekilde sorununuzu halletmiş olabilirsiniz.

Eğer yapmış olduğunuz tüm kontroller sonrasında yine de sorun devam ediyorsa aşağıdaki detayları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

  • Öncelikle WiFi erişim noktası kapsama alanında olduğundan emin olun,
  • Ayarlar > WiFi altında bulunan WiFi’yi önce kapatın, bir süre bekledikten sonra açın,

Eğer Yukarıdaki Yöntemi ile yinede bağlantı sağlanamıyor ise aşağıdaki adımları uygulayın;

  • Ayarlar > WiFi menüsünde bağlı bulunduğunuz WiFi ağının adını seçin,
  • Sonrasında “Bu Ağı Unut”a dokunun,
  • Tekrar Ağın ismine dokunarak seçin ve modem WiFi erişim parolanızı girin,
  • Bu şekilde tercih etmiş olduğunuz erişim noktasının ayarlarını sıfırlamış olursunuz.
iphone unut BilgiVersin.com

iPhone “Bu Ağı Unut” Seçeneği

iPhone veya iPad ile Modeme Ping Atmak:

Evlerinizde kullanmış olduğunuz masaüstü yada dizüstü bilgisayarlar ile eğer WiFi bağlatı sorunu yaşıyorsanız öncelikle en temel ağ komutlarından biri olan PING imdadınıza yetişir. Komut satırı (siyah ekran) üzerinden,

ping 192.168.0.1

yazıp enter tuşuna bastığınızda ağınızda bulunan modem’e ping atarak bağlantınızın olup olmadığını yada yanıt paketlerindeki gecikmeyi kontrol ederek bağlantı kalitesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yukarıdaki komutta ip adresi olarak 192.168.0.1 belirtilmiş olup sizin wifi modeminizin ip adresi farklılık gösterebilir.

ipnone ping BilgiVersin.com

Network Ping Lite

Peki bu kontrolü nasıl olur da iPhone yada iPad üzerinde de yapabilirim diye düşünüyorsanız. Cevabını burada bulabilirsiniz. iPhone wifi bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar Apple Store üzerinden indirebilecekleri “Network Ping Lite” isimli program sayesinde bağlı olduğu ağ üzerindeki tüm ip adreslerine ping atarak gerekli kontrolleri yapabilirler

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)