Henüz Puan Verilmedi

iPhone’ları Kilitleyen SMS Mesaj Sorunu

iPhone‘ları kilitleyen sms mesajı sorunu Apple tarafından bir türlü çözülemiyor. Kullanıcıların birbirlerini gönderdiği kısacık bir mesaj ile kilitlenen iPhone‘lar kapanarak tekrar açılıyor. Olay duyulmaya başladıktan sonra işi şakaya vuran insanlar birbirlerine bu mesajı göndererek arkadaşlarının telefonlarını kilitlemeye çalışıyor. Not: Sitemize değerli yorumu ile katkıda bulunan Enes Şeber, bu sorunun çözümüne ilişkin bir video hazırladı. Bu videoda sorunu ortadan kaldırmanız için gerekenler çok net olarak anlatılmaktadır.

iPhone’ları Hangi SMS Mesajı Kilitliyor?

iPhone‘ların kilitlenmesine ve sonrasında kapanıp açılmasına neden olan mesaj sadece 1 satırdan oluşuyor. Mesajın içeriğinde kullanılan karakterler Arap alfabesinden. Kilitlenmeye neden olan kısa mesaj ise: “لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ 冗” işte bu mesajı bir iPhone kullanıcısına göndermeniz durumunda telefonunun kapanıp açılmasına neden olabilirsiniz. Gelen haberlere göre Apple tarafından bu soruna henüz bir çözüm üretilmiş değil. Ancak iyi haber SMS mesajı ile iPhone kilitlenmesi olayının sadece iOS 6 işletim sistemi yüklü telefonlarda yaşanıyor olması. Uzmanlar sorunun mesaj ile ilgili bildirimin kullanıcıya gösterilmesi esnasında yaşandığını belirtiyor. Bu mesajda yer alan karakterleri göstermeye çalışan akıllı telefon kilitleniyor ve kapanıp açılmadığı sürece de normale dönemiyor.

YENİ HABER: iPhone’u Kilitleyen Mesaj için Apple’dan iOS Güncellemesi

iPhone’ları Kilitleyen SMS Mesaj Sorunu Geçici Çözümü

iPhone‘ların kilitlenip kapanıp açılmasına neden olan SMS mesajı sorununu Apple her ne kadar çözemese de kullanıcılar bu konuda geçici çözümler üretmiş gibi görünüyor. Akıllı telefonu kilitlenen kullanıcı kendisine gelen mesajı yanıtlarsa sorun ortadan kalkıyor. Ancak SMS uygulaması yanıt vermediği için bunu başarmak biraz zahmet istiyor. Bu sebeple telefonun kilitlenmesine neden olan bu mesajı yanıtlayabilmek için Siri yardımıyla SMS yazabileceğiniz gibi, paylaş butonunu kullanarak da SMS‘i yanıtlamanız mümkün.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 7 yorum var.

  1. mert Cevapla

    öncelikle iyi geceler diliyorum.. çok güzel anlatmış ve yardımcı olmuşsunuz elinize sağlık.. fakat benim şöyle bir problemim var o mesaj geldikten sonra telefon sürekli açılıp kapanıyo kendi kendine bi çözüm bulamadım çıldırmak üzereyim? buna bir çözümünüz var mı acaba?

  2. ömer Cevapla

    merhaba, mac kullanıcıları için itools güncel değil. restore/backup yok. ne önerirsiniz?

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.